Հասարակություն 15:40 05/05/2016 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյան այսօր Հայ Առաքելական եկեղեցու Թեհրանի թեմի առաջնորդ Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանի և Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանի հետ քննարկել է պետություն-եկեղեցի կապերին, ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին և դրանց հետևանքներին վերաբերող հարցեր: Հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Հայ Առաքելական եկեղեցին մեծ ներդրում ունի Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման և ընդլայնման գործում ու երախտագիտություն հայտնել  Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանին Արցախին մշտապես սատարելու համար:

Политика 15:40 05/05/2016 НКР
Бако Саакян выразил признательность предводителю Тегеранской епархии ААЦ за постоянное содействие НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 5 мая принял предводителя Тегеранской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископа Сепуха Саргсяна. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече, в которой принял участие предводитель Арцахской епархии ААЦ архиепископ Паргев Мартиросян, были обсуждены вопросы, касающиеся связей между государством и церковью, а также предпринятых Азербайджаном с 2 по 5 апреля широкомасштабных военных действий и их последствий.
Президент Саакян отметил, что Армянская Апостольская Церковь внесла большой вклад в укрепление и расширение связей между Родиной и Диаспорой, и выразил признательность архиепископу Сепуху Саргсяну за постоянное содействие Арцаху.