Քաղաքական 09:25 06/06/2016 Արցախ
Հունիսի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական անդորր: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից` տեղ –տեղ կիրառելով նաև դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հավատարիմ են մնացել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությանը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
Ոստիկանները Թումանյան փողոցում ուժ գործադրելով քաղաքացուն դուրս բերեցին մեքենայից և բերման ենթարկեցին

Общество 11:54 06/06/2016 НКР
Минобороны НКР: Ночью на линии соприкосновения с ВС Азербайджана сохранялось относительное спокойствие
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск в ночь с 5 на 6 июня сохранялось относительное спокойствие. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
ВС Азербайджана нарушали договоренность о прекращении огня в основном из стрелкового оружия, на некоторых участках применив также снайперские винтовки.
«Передовые подразделения Армии обороны НКР оставались приверженными договоренности о прекращении огня, продолжая уверенно нести боевое дежурство», – говорится в сообщении.