Հասարակություն 10:42 26/06/2016 Հայաստան
«Քանի դեռ քիչ թե շատ կայուն վիճակ է խոտհունձ արեք, հուլիսի 1-ին նոր ցիկլոն է մոտենում»,-հորդորում և տեղեկացնում է ԱԻՆ «Հիդրոմետ» ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
Կենտրոնի կանխատեսումների համաձայն, հունիսի 26-30-ին հանրապետության տարածքը գտնվելու է հարավային տաք օդային հոսանքների ազդեցության գոտում:
Օդի ջերմաստիճանը զգալիորեն կբարձրանա, Երևանում և Արարատյան դաշտում հունիսի 28-ին և 29-ին կտատանվի +36…+37 աստիճանի սահմաններում: Չնայած տաք եղանակին՝ հունիսի 27-30-ին հանրապետության հյուսիսային շրջաններում՝ մասնավորապես Շիրակում, Լոռիում, Տավուշում, Արագածոտնի, Կոտայքի լեռնային գոտիներում, Գեղարքունիքում երեկոյան ժամերին սպասվում է անձրև և ամպրոպ:  Մյուս մարզերում և Երևանում հիմնականում կգերակշռի առանց տեղումների եղանակ:
«Հուլիսի 1-ին հանրապետության տարածքին մոտենում է հերթական ցիկլոնը, գրեթե բոլոր մարզերում անձրևները կվերսկսվեն, օդի ջերմաստիճանը կնվազի»,-ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացնում է  Սուրենյանը:

Society 15:53 26/06/2016 Armenia
Huge cyclone will move into Armenia on July 1. Panorama.am learned from Gagik Surenyan, Deputy Head of the Hydrology Center of Armenian Ministry of Emergency Situations. Surenyan posted on Facebook a recommendation to start mowing before the anticipated cyclone.
According to the forecasts of the meteorological center, Southern warm air currents will penetrate the territory of the republic on June 26-30.
The temperature will rise in Yerevan and in Ararat valley 36…+37C on June 28-29.
Despite the warm weather, precipitations is expected on June 27-30 in northern regions of the republic, namely in Shirak, Lori, Tavush, Aragatsotn, Kotayk mountains as well as Gegharqunik, where thunderstorm and rain are anticipated in the evenings.