Քաղաքական 15:05 30/06/2016 Տարածաշրջան
Պարսից ծոցը Սև ծովին կապող տարանցիկ միջանցքի ձևավորման շուրջ քննարկումներ անցկացնելու նպատակով ս.թ. հուլիսի 12-13-ը Սոֆիայում Իրանի, Հայաստանի, Վրաստանի, Բուլղարիայի և Հունաստանի մասնակցությամբ տեղի կունենա հնգակողմ հանդիպում:
Իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ տեղեկացրել է ԻԻՀ սահմանային անցակետերի և տարանցիկ բեռնափոխադրումների կազմակերպության ղեկավար Մոհամմադ Ջավադ Աթրչիանը:
Հիշեցնենք, որ օրերս Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ հանդիպմանը հայտարարել էր, որ Իրանը Հայաստանի միջոցով կարող է Սև ծովը կապել Պարսից ծոցին:

Politics 16:13 30/06/2016 Region
A multilateral meeting between Iran, Armenia, Georgia, Bulgaria and Greece to discuss the formation of a transit corridor between the Persian Gulf and the Black Sea, is planned on June 12-13 in Sofia, Iranian IRIB news agency reports citing Director General of the Road Maintenance and Transportation Organization of Iran, Mohammad Javad Atrchian.
To remind, during a meeting with Armenian Foreign Minister, Edward Nalbandian, President of Iran, Hassan Rouhani said that Iran could connect the Black Sea to Persian Gulf via Armenia.