Հասարակություն 16:44 02/07/2016 Աշխարհում
Լոնդոնի կենտրոնում այսօր տեղի է ունեցել մեծ բողոքի երթ՝ ընդդեմ ԵՄ-ից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուն: Երթի մասնակիցները հույս ունեն ազդել խորհրդարանի վրա,  որպեսզի այն ինչ-որ կերպ խոչընդոտի ԵՄ-ից դուրս գալուն, որի համար հունիսի 23-ի հանրաքվեին քվեարկել էր մեծամասնությունը,-գրում է Korrespondent-ը:
«March For Europe» Երթի մասնակիցները հավաքվել են Hyde Park-ի սահմանին և շարժվել դեպի խորհրդարանի շենքը:
«Մենք կարող ենք կանխել brexit-ը: Մենք կարող ենք խորհրդարանին «զինել» այն ամենով, ինչը նրան պետք է, որպեսզի ողջամիտ ժամանակում որոշում կայացնի և վերանայի brexit-ը: Իշխանությունն ամեն դեպքում  պատկանում է ժողովրդին և մենք կարող ենք փոխել իրավիճակը, եթե լինենք կազմակերպված և ոչ անտարբեր»,- ասված է երթի երկու ֆեյսբուքյան էջերից մեկում:
Հունիսի 23-ի հանրաքվեից հետո նախաձեռնությունների երկու խումբ, որոնք կազմվել են շարքային քաղաքացիների կողմից,  մարդկանց բողոքի երկու երթի են հրավիրել նույն ժամին և նույն երթուղով:
Բողոքի երթ անցկացնող նախաձեռնության երկրորդ էջում էլ հաղորդվում է, որ խորհրդարանի դիմաց հանրահավաք-համերգ կանցկացվի, որի ժամանակ ելույթ կունենան ոչ միայն քաղաքագետներ, այլև երաժիշտներ և պոետներ:

Politics 17:18 02/07/2016
Thousands of people are marching through London to protest against the referendum decision to leave the EU, the BBC  reports.
According to the source, demonstrators at the “March for Europe” rally organised on social media, are holding placards saying “Bremain” and “We Love EU”.
Protester Mark Thomas said the referendum campaign, which resulted in the UK voting by 52% to Leave, had not been fought “on a level playing field”.
But critics said that those who lost the vote were “having a tantrum”.
Demonstrators gathered around Park Lane before setting off for Parliament Square.
Mr Thomas said the referendum campaign “was full of misinformation and people need to do something with their frustration”.
“We didn't want to leave, but if you respect the decision of the referendum - which we should - we still want Britain to be EU orientated, outward looking and inclusive,” one of the protester said.