Հասարակություն 11:57 16/07/2016
Թուրքիայում տեղի ունեցած իրադարձություններից տուժած ՀՀ քաղաքացիների համար ՀՀ ԱԳՆ-ում ստեղծվել է թեժ գիծ՝ +374 60 620552: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԳՆ թվիթերյան միկրոբլոգից:
Ավելի վաղ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը տեղեկացրել էր, որ Թուրքիայի տարածքում աջակցության կարիք ունեցող ՀՀ քաղաքացիները պետք է դիմեն ՀՀ ԱԳՆ. « Այլ երկիր մեր շահերը Թուրքիայում չի ներկայացնում: Թուրքիայում զինված հեղաշրջման փորձի հետևանքով զոհերի թիվը  հասնել է 90-ի, 1154 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ»:
Նախնական տեղեկություններով ‪‎Թուրքիա‬յում տեղի ունեցած իրադարձությունների ժամանակ ՀՀ քաղաքացիներ կամ հայեր չեն տուժել։

Politics 12:41 16/07/2016 Region
Armenian Foreign Ministry has launched hotline for the citizens of the republic who are currently in Turkish territory.
According to the message released by the ministry, Armenian nationals, who suffered from recent developments in Turkey, may contact at +374 60 620552 phone number.
To remind, earlier, Tigran Balayan, press secretary to Armenian foreign minister informed citizens of the Republic of Armenia who are in need of assistance should apply to the Foreign Ministry of the Republic of Armenia, since no state represents the country’s interests in Turkey.