Հասարակություն 11:57 16/07/2016
Թուրքիայում տեղի ունեցած իրադարձություններից տուժած ՀՀ քաղաքացիների համար ՀՀ ԱԳՆ-ում ստեղծվել է թեժ գիծ՝ +374 60 620552: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԳՆ թվիթերյան միկրոբլոգից:
Ավելի վաղ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը տեղեկացրել էր, որ Թուրքիայի տարածքում աջակցության կարիք ունեցող ՀՀ քաղաքացիները պետք է դիմեն ՀՀ ԱԳՆ. « Այլ երկիր մեր շահերը Թուրքիայում չի ներկայացնում: Թուրքիայում զինված հեղաշրջման փորձի հետևանքով զոհերի թիվը  հասնել է 90-ի, 1154 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ»:
Նախնական տեղեկություններով ‪‎Թուրքիա‬յում տեղի ունեցած իրադարձությունների ժամանակ ՀՀ քաղաքացիներ կամ հայեր չեն տուժել։

Общество 12:33 16/07/2016 Армения
Пострадавшие вследствие имевших место в Турции событий граждане Армении могут позвонить по телефону горячей линии МИД РА +374 60 620552. Об этом сообщается в микроблоге внешнеполитического ведомства в Twitter.
Чуть ранее пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян на своей странице в социальной сети Facebook заявил, что находящиеся на территории Турции граждане РА, которые нуждаются в помощи, должны обратиться в армянское министерство иностранных дел.
«Другие страны не представляют интересов РА в Турции», – написал на своей странице в соцсети Т. Балаян.