Իրավունք 13:06 17/07/2016 Հայաստան
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունը կրկին՝  նոր  տեղեկատվություն տրամադրեց այսօր առավոտյան տեղի ունեցած զինված միջադեպի վերաբերյալ:
«Մի խումբ զինված անձինք պատանդ են վերցրել ոստիկանության սահմանափակ թվով ծառայողների՝ նրանց ազատման դիմաց պահանջելով ազատ արձակել  մոտ մեկ ամիս առաջ մի խումբ անձանց կողմից ապօրինի կերպով զենք և ռազմամթերք ձեռ բերելը, փոխադրելը և պահելը կազմակերպելու մեղադրանքով կալանավորված Ժիրայր Սեֆիլյանին:
Մեկ ոստիկան զոհվել է, ևս երկուսը՝ վիրավորվել: Ապօրինաբար արգելափակված տարածքում գտվող զինված անձանց հանցավոր գործողությունների կասեցմանն ու խափանմանն ուղղված միջոցառումների շրջանակներում հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների կողմից ազատ է արձակվել երկու պատանդ: ՀՀ իրավապահ մարմիններն ամբողջութամբ վերահսկում են իրավիճակը և ձեռնարկում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները հանգուցալուծման հասնելու համար:
Միաժամանակ Ազգային անվտանգության ծառայությունը կոչ է անում զանգվածային լրատվության միջոցներին տեղեկատվություն տարածելիս օգտագործել միայն պաշտոնական աղբյուրներից ստացված տվյալները, հակառակ դեպքում սփռվող ապատեղեկատվությունը նպաստում է ձեռնարկված հանցավոր գործողությունների իրականացմանը, վտանգ ստեղծում մարդկանց կյանքի և առողջության համար», -նշված է ՀՀ ԱԱԾ հաղորդագրության մեջ:

Право 13:52 17/07/2016 Армения
Служба нацбезопасности Армении: Вследствие нападения на полк ППС в Ереване погиб полицейский, еще двое – ранены
В Ереване сегодня утром было совершено нападение на один из полков патрульно-постовой службы Полиции Армении. Как сообщает пресс-центр Службы национальной безопасности РА, вследствие инцидента один сотрудник полиции погиб, двое ранены.
Кроме того, согласно информации СНБ РА, группа вооруженных людей захватила в заложники нескольких сотрудников полиции, требуя за их освобождение выпустить на свободу члена инициативной группы оппозиционного движения «Новая Армения» Жирайра Сефиляна, заключенного ранее под стражу за приобретение и хранение оружия и боеприпасов.
В результате проведенных спецподразделениями мероприятий двух заложников удалось освободить.
«Правоохранительные органы РА полностью контролируют ситуацию и предпринимают все необходимые меры», – говорится в сообщении СНБ.
СНБ Армении призывает средства массовой информации при распространении сообщений пользоваться только данными из официальных источников, поскольку «в противном случае распространяемая информация способствует осуществлению инициированных преступных действий, создает опасность для жизни и здоровья людей».