Իրավունք 17:18 19/07/2016 Հայաստան
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հերթական հաղորդագրությունն է տարածել հուլիսի 17-ին ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության  (ՊՊԾ) գնդի տարածքի վրա կատաված զինված հարձակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ:
«Այս պահի դրությամբ ՀՀ իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչները շարունակում են ինտենսիվ  բանակցություններ վարել զինված խմբի անդամների հետ՝ առանց հատուկ գործողությունների իրականացման իշխանություններին նրանց հանձնվելը կազմակերպելու և պատանդներին ազատ արձակելու նպատակով:
ՀՀ իրավապահ  մարմիններն անում են հնարավոր ամեն ինչ զինված խմբին նոր արյունահեղությունից հետ պահելու համար, և ունեն բավարար ներուժ և կարողություններ իրենց առջև դրված խնդիրներն իրականացնելու համար:
ՀՀ ԱԱԾ-ն հորդորում է բոլորին չմիջամտել իրավասու մարմինների բացառիկ գործունեության տիրույթում գտնվող հարցերի լուծմանը, չխոչընդոտել նրանց գործողությունների պատշաճ և արդյունավետ իրականացմանը, դրանով իսկ աջակցելով  ցանկալի վերջնարդյունքի նվաճմանը», -ասում է հաղորդագրության մեջ:

Politics 17:38 19/07/2016 Armenia
The National Security Service of Armenia (NSS) has issued yet another statement concerning the armed attack on Erebuni Police HQ on July 17.
“Currently, the law-enforcement units of Armenia continue negotiating with the members of the armed group calling them to surrender to the authorities without any special operations.
The RA law-enforcement units do their best to prevent the members of the group from another bloodshed, and they have sufficient means to carry out their duty.
NSS calls on everybody not to intervene in matters, which are exclusively in the domain of competent authorities and refrain from hindering the proper and efficient implementation of their operations, thereby contributing to the achievement of the desirable outcome,” the statement reads.