Քաղաքական 11:19 28/07/2016 Հայաստան
«Ընդդիմությանը հարող զինյալները, ովքեր շարունակում են առճակատման մեջ մնալ ոստիկանության հետ Երևանում, պատանդ են վերցրել չորս բժիշկների: Դրանից առաջ տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով հինգ մարդ վիրավորվել էր», - այս մասին գրում է բրիտանական The Guardian-ը՝ փոխանցելով Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանի ՊՊԾ գնդում հուլիսի 17-ից շարունակվող ճգնաժամի մանրամասները:
«Երկու բժիշկները և երկու բուժքույրերը պատանդի կարգավիճակում են պահվում այն բանից հետո, երբ նրանք մուտք էին գործել ՊՊԾ տարածք՝ այնտեղ գտնվող երկու վիրավորներին օգնություն ցույց տալու համար», - գրում է պարբերականը:
Al Jazeera-ն մեջբերում է ՀՀ Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանին, ով ասել է, որ «ոստիկանությունը միջոցներ է ձեռք առնում բանակցությունների միջոցով բժիշկներին պատանդությունից ազատ արձակելու համար»:
New York Times-ը մեջբերում է ՀՀ Առողջապահության նախարարության հայտարարությունը, համաձայն որի նախօրեին պատանդված բժիշկներից մեկին զինյալները բաց էին թողել:
Թերթը հիշեցնում է, որ նախօրեին տեղի ունեցած փոխհրաձգության արդյունքում երկու զինյալներ հանձնվել էին, ևս երկուսը և մեկ ոստիկան վիրավորվել էին և տեղափոխվել հիվանդանոց: 20-ից ավելի զինյալներ դեռ շարունակում են պատսպարված մնալ ՊՊԾ գնդի տարածքում:

Politics 11:59 28/07/2016 World
“Pro-opposition gunmen locked in a protracted standoff with police in the Armenian capital Yerevan have taken four medical staff hostage, officials said, after a shootout left five people wounded,” The Guardian writes about the development of the events at Khorenatsi Str. since members of the armed group have seized Erebuni police station.
“Two doctors and two nurses were held after entering a police compound seized by the assailants 10 days ago to treat two gunmen injured in clashes,” the newspaper adds.
Al Jazeera  quotes Head of the Department of Public Relations and Information of the RA Police, Ashot Aharonyan, who said that; “The police are taking steps to free the doctors through negotiations”.
New York Times quotes the Armenian Ministry of Health, stating that one of the members of the medical crew, a doctor was released on Wednesday.
The newspaper also reminds that after an exchange of fire before dawn Wednesday, two of the gunmen surrendered and one police officer and two gunmen were taken to hospitals for treatment of gunshot wounds. More than 20 gunmen are believed to remain in the police station.