Սպորտ 15:10 29/07/2016
Ծանրամարտի Հայաստանի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը ՀԱՕԿ-ի լրատվականի հետ զրույցում խոսել է թիմի ձեռքբերումների մասին, ինչպես նաև անդրադարձել Օլիմպիական խաղերում մեր երկու ծանրորդների հնարավորություններին:
«Նազիկի ընտրությունն ի սկզբանե արվել էր, համեմատություն եղավ Սոնայի և Քրիստինեի միջև: Իրեն ավելի լավ դրսևորեց Սոնան:
Հավաքականի ձեռքբերումն այս տարվա Եվրոպայի առաջնության թիմային հաղթանակն էր: Սա առաջին անգամն էր, և տա Աստված, որ այն բազմիցս կրկնվի: Մեզ հաջողվեց երկու ոսկե մեդալ նվաճել, ինչն իսկապես մեծ քայլ առաջ էր: Նազիկն այսքան դժվարություններից հետո կարողացավ վերադառնալ և ապացուցեց, որ մեծ կամքի ուժ ունի, իր տեղն ունի մարզաշխարհում:
Հիմա Օլիմպիական խաղերում ինչ էլ անի, որ տեղն էլ գրավի, նա արդեն հերոս է: Սոնային ընձեռնվեց յուրահատուկ հնարավորություն: Նա թիմին օգնեց  Եվրոպայի առաջնությունում՝ վարկանշային միավորներ ձեռք բերելով:
Օլիմպիական խաղերում յուրաքանչյուր պետություն ներկայանում է լավագույն կազմով: Առնվազն 15 մարզիկներ պայքարելու են մեդալների համար: Հիմնական մրցակիցները Չինաստանից, Հյուսիսային Կորեայից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից և նույնիսկ Իսպանիայից են: Աշխարհի շատ երկրներ են մրցունակ դարձել ծանրամարտում: Հիմա արդեն կիլոգրամների ցանկը շատ խիտ է: Խաղերի մեկնարկից առաջ մեր վերջին հավաքն ենք անցկացնում Ռիոյում և վերջին շտկումներն ենք անում»,- ասել է Ներսիսյանը:

Sport 18:10 29/07/2016 Armenia
In an interview with the National Olympic Committee of Armenia, Head coach of Armenian Women’s Weightlifting team, Artashes Nersisyan spoke about the team’s achievements, as well as the opportunities our two weightlifters have at the Olympic Games.
“Nazik has been initially chosen. Then we had to decide between Sona and Christine. Eventually, we’ve chosen Sona.
The team’s greatest achievement was the victory at the European Championship 2016. We’ve managed to win two medals, which was the first big move. Overcoming many obstacles, Nazik managed to return and prove the strength of her will and her place in the sports.
She is already a hero, no matter what place she wins at the Olympics. Sona has been given a unique chance. Gaining ranking points at the European Championship, she aided the team.
During the Olympics, each country is represented by its best athletes. More than 15 athletes from China, North Korea, Russia, Ukraine and Spain will fight for the medals. Many countries have become competitive in weightlifting. We’re holding our last meeting in Rio doing our final adjustments before the start of the games,” Nersisyan said.