Տնտեսություն 12:21 02/08/2016 Տարածաշրջան
Թուրքիայի տնտեսությունը կորցրել է 300 միլիարդ թուրքական լիր (100 միլիարդ դոլար ) երկրում հեղաշրջման փորձի պատճառով: Գազետա.ռու-ի հաղորդմամբ, այս մասին գրել է Հյուրիեթ-ը:
«Եթե մենք գնահատենք այդ ամբողջ ռազմական ինքնաթիռները, ուղղաթիռները, զենքը, ռումբերը և շենքերը, ապա  ընդհանուր գումարը կազմում է նվազագույնը 300 միլիարդ լիր, սա նախնական հաշվարկ է»,- հայտարարել է Թուրքիայի առևտրի և մաքսային գործերի նախարարը:
Նրա խոսքով, այս թիվը դեռ կարող է աճել զբոսաշրջային բիզնեսի կորուստների պատճառով: Նա նաև հավելել է, որ երկրի շուկաներն այս «բարդ քննությունը» լավ են հանձնել:

Politics 12:54 02/08/2016 Region
The failed attempted coup on July 15 has cost the Turkish economy 300 billion Turkish Liras (around $100 billion), according to initial calculations, Customs and Trade Minister Bülent Tüfenkci has said, Hurriyet Daily  writes.
“When we consider all those warplanes, helicopters, weapons, bombs and buildings, the cost is 300 billion liras at minimum according to our prior calculations,” the Minister said.
According to the source, he mentioned that the exact cost may likely increase when the detailed calculations are made. He also noted that the markets had passed this difficult exam successfully.