Քաղաքական 17:04 21/09/2016
Եվրոպական միությունը շնորհավորում է Հայաստանի Հանրապետությանն ու իր ժողովրդին՝ Անկախության 25-ամյակի կապակցությամբ։
ԵՄ արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով ծառայության տարածած հայտարարության մեջ ասվում է, որ վերջին տարիներին Հայաստանի Հանրապետությունում տեղի են ունեցել խորքային զարգացումներ և ԵՄ-ն ակնկալում է ապագայում ևս շարունակել սերտ համագրծակցությունը Հայաստանի հետ։
«Եվրոպական միությունը շարունակում և շարունակելու է աջակցել ուժեղ ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացմանը, օրենքի գերկայությանն ու տնտեսական բարգավաճմանը՝  ի շահ բոլոր քաղաքացիների։
Մենք անհաբերությամբ սպասում ենք ԵՄ-Հայաստան ապագա համաձայնագրին, որը, Արևելյան գործընկերության շրջանակներում մեր ունեցած ներգրավվածության հետ միասին, հնարավորություն կտա Եվրամիությանն ընդլայնել մեր երկխոսությունը Հայաստանի իշխանությունների հետ, աջակցել նրանց՝ իրենց բարեփոխումների ջանքերում և մեծացնել մեր շփումները բնակչության հետ»,-ասվում է շնորհավորական ուղերձում։

Политика 17:20 21/09/2016 В мире
Евросоюз направил официальное поздравление армянскому народу по случаю 25-летия независимости Республики Армения.
В поздравительном послании, в частности, отмечается: «Европейский Союз поздравляет Республику Армения и ее народ с 25-й годовщиной независимости. За последние годы в РА имели место глубинные развития, и мы с нетерпением ожидаем продолжения тесного сотрудничества с Арменией в будущем».
«Европейский Союз продолжает и будет продолжать поддерживать процесс развития сильных демократических институтов, верховенства закона и экономического процветания – во благо всех граждан.
Мы с нетерпением ожидаем будущего соглашения Армения-ЕС, который наряду с нашим взаимодействием в рамках Восточного партнерства позволит Европейскому Союзу активизировать наш диалог с властями Армении, поддержать их усилия по осуществлению реформ и увеличить наши контакты с населением», – говорится в заявлении.