Քաղաքական 11:55 24/09/2016
Պակիստանի զինված ուժերի Չերատ զորավարժարանում, որը մայրաքաղաք Իսլամաբադից 100 կմ հեռավորության վրա է գտնվում, մեկնարկում են «Բարեկամություն-2016»  տակտիկական համատեղ զորավարժությունները:
Ռուսական լրատվամիջոցները, վկայակոչելով ՌԴ ՊՆ-ին, հայտնում են,  Ռուսաստանի և Պակիստանի համատեղ զորավարժություններ անցկացվում են առաջին անգամ: Նշվում է, որ դրանք ուղղված են երկու երկրների միջև ռազմական համագործակցության ամրապնդմանն ու զարգացմանը:
Ռուսական կողմից զորավարժություններին մասնակցելու է 70 զինծառայող: Զորավարժությունները կմեկնարկեն սեպտեմբերի 24-ին, կավարտվեն հոկտեմբերի 10-ին:

Politics 14:52 24/09/2016
Russian Southern MD servicemen have arrived in the Islamic Republic of Pakistan to participate in the Friendship 2016, first joint exercise held by Russia and Pakistan, news agencies http://www.gazeta.ru/army/news/9146003.shtml cited RF Defence Ministry.
According to the source, the servicemen will share their experience and improve cooperation while performing assigned tasks in mountains, including ones aimed at eliminating illegal armed groups.
The exercise, planned to take place 100 km away from capital Islamabad is aimed at strengthening and developing military cooperation between the countries.