Սպորտ 13:15 24/10/2016
Ավարտվեց Հայաստանի 2016 թ. վոլեյբոլի տղամարդկանց բարձրագույն խմբի առաջնությունը։ Առաջնության չեմպիոն ճանաչվեց Երևանի ՖԻՄԱ թիմը, երկրորդ տեղը գրավեց Ստեփանակերտի հավաքականը, իսկ լավագույն եռյակը եզրափակեց Դինամո-Նոր-Նորքը։
Ինչպես տեղեկացնում է Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը, մրցանակակիր թիմերը պարգևատրվեցին պատվոգրերով, մեդալներով և գավաթներով։
Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի կողմից լավագույն վոլեյբոլիստներ ճանաչվեցին և պարգևատրվեցին լավագույն հարձակվողներ Աշոտ Բալաբեկյանը՝ ՖԻՄԱ, Ավագ Նիկողոսյանը՝ «Դինամո», Ռազմիկ Հակոբյանը՝ Դպրոցականների հավաքական, Անդրանիկ Մոսոյանը՝ Ստեփանակերտ, լավագույն կենտրոնականներ՝ Արամ Մելքոնյանը՝ ՖԻՄԱ, Ալի Մոնֆառեդը՝ ՖԻՄԱ: Առաջնության լավագույն խաղացող ճանաչվեց Հովհաննես Ասմարյանը։

Sport 13:48 24/10/2016 Armenia
The men's Volleyball Championship of 2016 came to its end. FIMA became the championship winner. The team of Stepanakert ranked the second place. The third place took Nor Nork-Dinamo.
As the press service of the RA Volleyball Federation informs the winner teams were awarded with certificates, medals and cups.
The best strikers Ashot Balabekyan (FIMA), Avag Nikoghosyan (Dinamo), Razmik Hakobyan (School team), Andranik Mosoyan (Stepanakert) and the best midfielders Aram Melkonyan (FIMA), Ali Monfared (FIMA) were named the best volleyball players and awarded by the RA Volleyball Federation. Hovhannes Asmaryan was named the best player of the championship.