Տնտեսություն 12:58 25/10/2016
Հոկտեմբերի 28-ին Տոկիոյում անցկացվելու է «IT’s Armenia» խորագրով սեմինար՝ նվիրված Հայաստանի ՏՏ ոլորտի ներկայացմանը։ Միջոցառման նպատակն է նպաստել Ճապոնիայի՝ ՀՀ-ի հետ համագործակցելու հետաքրքրվածության խորացմանը, գործարար հարաբերությունների ստեղծմանը: Հայտնում են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից:
Հայաստանյան պատվիրակությունը ներկայացնում են «Ինստիգեյթ», «ՎՕԼՕ», «Արմինովա Թեքնոլոջիս», «Լեւիաթան», «ԱյՅուՆեթվորքս», «Վիէմուեր Իսթերն Յուրոփ» և «Գրանատուս Վենչուրս» ընկերությունները։
Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության անդամ-կազմակերպությունները հանդիպմանը մասնավորապես կներկայացնեն միության կողմից իրականացվող միջոցառումներն ու ծրագրերը՝ ուղղված հայաստանյան ՏՏ բրենդի առաջխաղացմանը:
«IT’s Armenia» սեմինարը կազմակերպում են Ճապոնիայում Հայաստանի դեսպանությունը՝ ի դեմս արտակարգ և լիազոր դեսպան Հրանտ Պողոսյանի, Ճապոնիայի արտաքին առևտրի կազմակերպությունը (JETRO), Ճապոնիայի արտաքին գործերի նախարարությունը, Ճապոնիա-Հայաստան գործարար և մշակութային նախաձեռնությունը, Ռուսաստանի և նորանկախ պետությունների հետ տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունը (ROTOBO) և Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալությունը (JICA):

Экономика 13:41 25/10/2016 В мире
В японской столице Токио 28 октября пройдет семинар «IT’s Armenia», на котором будет представлена сфера информационных технологий Армении. Об этом сообщает пресс-служба Союза предприятий информационных технологий (СПИТ).
Цель мероприятия – способствовать повышению заинтересованности в сотрудничестве с Арменией, налаживание бизнес-связей.
Компании, являющиеся членами СПИТ, на встрече в частности представят реализуемые Союзом мероприятия и программы, нацеленные на продвижение бренда высоких технологий Армении.
Организаторами семинара в частности выступают посольство Армении в Японии, Японская внешнеторговая организации (JETRO), министерство иностранных дел Японии, Японская ассоциация по торговле с Россией и новыми независимыми государствами (ROTOBO) и Японское агентство международного сотрудничества (JICA).