Տնտեսություն 12:58 25/10/2016
Հոկտեմբերի 28-ին Տոկիոյում անցկացվելու է «IT’s Armenia» խորագրով սեմինար՝ նվիրված Հայաստանի ՏՏ ոլորտի ներկայացմանը։ Միջոցառման նպատակն է նպաստել Ճապոնիայի՝ ՀՀ-ի հետ համագործակցելու հետաքրքրվածության խորացմանը, գործարար հարաբերությունների ստեղծմանը: Հայտնում են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից:
Հայաստանյան պատվիրակությունը ներկայացնում են «Ինստիգեյթ», «ՎՕԼՕ», «Արմինովա Թեքնոլոջիս», «Լեւիաթան», «ԱյՅուՆեթվորքս», «Վիէմուեր Իսթերն Յուրոփ» և «Գրանատուս Վենչուրս» ընկերությունները։
Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության անդամ-կազմակերպությունները հանդիպմանը մասնավորապես կներկայացնեն միության կողմից իրականացվող միջոցառումներն ու ծրագրերը՝ ուղղված հայաստանյան ՏՏ բրենդի առաջխաղացմանը:
«IT’s Armenia» սեմինարը կազմակերպում են Ճապոնիայում Հայաստանի դեսպանությունը՝ ի դեմս արտակարգ և լիազոր դեսպան Հրանտ Պողոսյանի, Ճապոնիայի արտաքին առևտրի կազմակերպությունը (JETRO), Ճապոնիայի արտաքին գործերի նախարարությունը, Ճապոնիա-Հայաստան գործարար և մշակութային նախաձեռնությունը, Ռուսաստանի և նորանկախ պետությունների հետ տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունը (ROTOBO) և Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալությունը (JICA):

IT Industry in Armenia 14:22 25/10/2016 Armenia
On October 28 a seminar entitled “IT’s Armenia” will be held in Tokyo dedicated to the introduction of the IT sphere in Armenia. The event aims at promoting cooperation between Japan and Armenia. Union of Information Technology Enterprises informs about this.
The Armenian delegation is represented by following software companies: Instigate, VOLO, Arminova Technologies, Leviathan, IUnetworks, Viemuer Eastern Europe and Granatus Ventures.
Union of Information Technology Enterprises member organizations will namely present the projects and events implemented by the union aiming to promote IT sphere in Armenia.
“IT’s Armenia” is organized by the Embassy of the Republic of Armenia in association with the Japan External Trade Organization (JETRO), the Ministry of Foreign Affairs of Japan, Japan-Armenia Business and Culture Initiative, Japan Association for Trade with Russia and NIS (ROTOBO) and Japan International Cooperation Agency.