Հասարակություն 20:21 04/11/2016 Աշխարհում
Բրիտանացի երգիչ Սթինգը նոյեմբերի 12-ին ելույթ կունենա Փարիզի «Բատակլան» համերգասրահում, որտեղ մեկ տարի առաջ նոյեմբերի 13-ին ահաբեկչական հարձակում էր տեղի ունեցել: The Guardian-ին հղում անելով «Լենտա.ռու»-ն  գրում է, որ սա հարձակումից հետո առաջին առաջին համերգն է լինելու, որից հետո համերգասրահը կրկին կբացի դռները:
Police խմբի նախկին վոկալիստը իր ելույթը կնվիրի ողբերգության զոհերի հիշատակին: Նրա խոսքով՝ իր առջև երկու խնդիր է դրված. «առաջինը՝ հարգանքի տուրք է նրանց հիշատակին, ովքեր մեկ տարի առաջ զոհվել են ահաբեկչական հարձակման հետևանքով, երկրորդը՝ փառաբանել կյանքն ու երաժշտությունը, ինչը խորհրդանշում է այդ պատմական թատրոնը»:
Համերգի տոմսերի վաճառքը կսկսվի նոյեմբերի 8-ից: Համերգի ամբողջ հասույթը փոխանցվելու է 13 novembre : Fraternité et Vérité  և Life For Paris բարեգործական կազմակերպություններին, որոնք  աջակցում են ահաբեկչության զոհերի ընտանիքներին:
Հիշեցնենք, որ մեկ տարի առաջ նոյեմբերի 13-ին Փարիզի «Բատակլան» համերգասրահում ահաբեկիչները կրակ էին բացել «Eagles of Death Metal» ռոք խմբի համերգի հանդիսատեսի  ուղղությամբ, որի հետևանքով հարյուրից ավելի մարդ զոհվեց:

Общество 21:10 04/11/2016 В мире
Британский музыкант Стинг выступит в концертном зале «Батаклан» 12 ноября, за день до годовщины парижских терактов. Об этом сообщает «Лента.ру» со ссылкой на The Guardian.
Отмечается, что это будет первый концерт в клубе после реконструкции.
Бывший фронтмен группы Police посвятит выступление жертвам террористических атак. По словам певца, перед ним стоят две задачи: «во-первых, почтить память тех, кто погиб во время терактов год назад, а во-вторых, прославить жизнь и музыку, которые символизирует этот исторический театр».
Как указывает «Лента.ру», продажи билетов на концерт начнутся 8 ноября. Выручка будет пожертвована благотворительным организациям 13 novembre: Fraternité et Vérité («13 ноября: братство и искренность») и Life For Paris («Жизнь для Парижа»), которые занимаются поддержкой жертв атак и их близких.
Ранее сообщалось, что «Батаклан» откроется концертом Пита Доэрти 16 ноября.
13 ноября 2015 года во время концерта американской рок-группы Eagles of Death Metal в «Батаклане» террористы начали расстреливать зрителей. Погибли 89 человек.