Քաղաքական 14:05 23/11/2016
Հալեպի ոչ բոլոր հայկական դպրոցներն են այսօր փակ: Այդ մասին  «Արևելք»-ին հայտնել է իր հալեպյան աղբյուրը: Լրատվամիջոցի աղբյուրը նաև ասել է, որ չնայած Հալեպի Ազգային վարժարանները այսօր  փակ են, բայց մյուս կողմից Հայ Ավետարանական և Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության վարժարանները բնականոն կերպով շարունակում են իրենց աշխատանքը:
Նշվում է, որ Հալեպի Ազգային վարժարանները այսօր փակվել են ապահովական նկատառումներից ելնելով՝  կապված մասնավորապես Հալեպի արևելյան շրջաններում ընթացող զարգացումներով:
Աղբյուրը նաև հայտնել է, որ անցնող  ժամերին պետական մարմինները թռուցիկներ են նետել Հալեպի արևելյյան շրջանների վրա՝ կոչ անելով զինյալներին վայր դնել զենքերը և հանձնվել Սիրիայի բանակին՝ խոստանալով մարդկային վերաբերմունք ցուցաբերել վիրավորների նկատմամբ:

Politics 16:12 23/11/2016 World
Not all the Armenian schools in Aleppo are closed today. Arevelk news agency reports referring to its source in Aleppo.The source has also informed that though Aleppo national schools have closed today, the Armenian General Benevolent Union and the Armenian Evangelical schools continue carrying out their regular activities.
It is stated that the national schools of Aleppo have closed today for security reasons regarding the escalated situation in the eastern districts of Aleppo.
The source also informs that the state authorities have dropped leaflets towards the eastern districts of Aleppo calling upon the militants to surrender to the Syrian army promising to ensure humane treatment to the injured.