Հասարակություն 13:40 03/12/2016 Հայաստան
«Առաջիկա գիշերը տաք և սառը օդային հոսանքների «ողջագուրումը» կվերջանա, և հանրապետությունում առկա ուժեղ քամիները, մարզերում ուժեղ բուքը կդադարի»,-ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ ԱԻՆ «Հիդրոմետե ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։
Ավելի վաղ ԱԻՆ-ից տեղեկացրել էին, որ հանրապետության տարածքում տաք և ցուրտ օդային զանգվածների բախումով պայմանավորված` այսօր և դեկտեմբերի 3-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20մ/վրկ, պոռթկումները` մինչև 20-25մ/վրկ:
Դեկտեմբերի 4-ին, 7-8-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 5-ին, 6-ի գիշերը շրջանների մեծ մասում, 6-ի ցերեկը հարավային շրջաններում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային շրջաններում‵ ձյուն: Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ արագությամբ: 5-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ:  Դեկտեմբերի 4-ի գիշերը օդի ջերմաստիճանը կնվազի 2-4, 5-6-ի ցերեկը՝ 4-6 աստիճանով:
Երևանում դեկտեմբերի 4-ին, 6-ի ցերեկը, 7-8-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 5-ին, 6-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, բարձրադիր վայրերում‵ թաց ձյուն, ցածրադիր գոտիներում՝ ձնախառն անձրև:

Society 15:27 03/12/2016 Armenia
“In the coming night the collision between the warm and cold air masses will stop and the heavy winds and snowstorms across the country will halt,” Gagik Surenyan, Deputy Head of “Hydromet” Service Meteorological Center of the RA Ministry of Emergency Situations, has informed about this in his facebook page.
Earlier MES informed that as a result of the collision between warm and cold air masses across the country the wind will intensify up to 15-20 m /s with 20-25 m/s outbursts.
No precipitation is expected on 4, 7-8 December. On 5 December and at night of 6 December in the majority of regions, as well as on 6 December precipitations are expected in the southern regions, snow is predicted in mountain and foothill areas. Over the night of 4 December the temperature will decrease by 2-4 C and in the afternoon of 6 December-by 4-6 C.
In Yerevan on December 4, during the afternoon of 6 and on 7-8 no precipitations are expected. On December 5 and at night of 6 precipitations are expected from time to time.