Լարսի՝ բաց լինելու մասին հավաստիացմանը պետք է որոշակի վերապահումներով մոտենալ. ՀԺ
Վրաստանի ենթակառուցվածքների նախարարության  ճանապարհային դեպարտամենտից  ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների  նախարարությանը  տեղեկացնում են, որ  Ստեփանծմնիդա-Լարս ավտոճանապարհը  երեկ ժամը 17։30-ի դրությամբ,  անվաշղթաների կիրառման դեպքում  բաց է տրանսպորտային բոլոր  միջոցների համար։  Այս հավաստիացմանը, սակայն, պետք է  որոշակի  վերապահումներով մոտենալ։
«Հայկական ժամանակ»-ի տեղեկություններով,  ճանապարհը առնվազն  այդ պահին  շարունակում էր փակ մնալ,  և վրացական կողմը դեռ չէր ավարտել  ճանապարհը  ձնից մաքրելու  աշխատանքները,  և երթևեկությունը թույլատրվում էր միայն  մարդատար մեքենաներին։  Այսօր առավոտյան այս հարցում թերևս հստակեցում կմտնի։  Ճանապարհի նշված հատվածը  փակվել էր  դեկտեմբերի 2-ին, ինչի պատճառով այստեղ  կուտակվել են  հարյուրավոր մեքենաներ։

Пресса дня 11:46 08/12/2016 Армения
Министерству транспорта, связи и информационных технологий  Армении сообщили из департамента автомобильных дорог министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии, что вчера по состоянию на 17:30 движение на автомагистрали Степанцминда-Ларс открыто для всех видов транспорта, с использованием противоскользящих цепей. Однако к этой информации следует отнестись с некоторыми оговорками, пишет газета «Айкакан жаманак».
По сведениям издания, автотрасса, по крайней мере, на данный момент продолжает оставаться закрытой и грузинская сторона все еще не завершила работы по очистке снега и движение открыто только для легковых машин.
«Сегодня утром в этом вопросе, пожалуй, появится ясность. Указанный участок дороги был закрыт 2 декабря, вследствие чего здесь скопились сотни машин», - пишет газета.