Քաղաքական 09:52 12/12/2016 Հայաստան
Աշխատանքային այցով դեկտեմբերի 08-11-ը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն այցելած Նախագահ Սերժ Սարգսյանը դեկտեմբերի 11-ի երեկոյան Ստեփանակերտում հանդիպում է ունեցել Արցախ այցելած ՀՀ մշակույթի գործիչների հետ: ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, Հանրապետության Նախագահը նման հանդիպում ունենալու պատրաստակամություն հայտնել էր ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանի հետ օրեր առաջ ունեցած հանդիպման ժամանակ: Արցախի մայրաքաղաքում կայացած հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ և ԼՂՀ մշակույթի նախարարները:
Նախագահը հանդիպման մասնակիցների խնդրանքով նախ ներկայացրել է ԼՂՀ իր աշխատանքային այցի նպատակը, այցի շրջանակներում ունեցած հանդիպումների, խորհրդակցությունների, ՊԲ պաշտպանական դիրքեր և զորամասեր այցելությունների արդյունքները, ապա պատասխանել մշակույթի գործիչներին հետաքրքրող հարցերին, լսել ոլորտի առանձին խնդիրների վերաբերյալ նրանց մտահոգություններն ու դրանց լուծման հնարավոր ուղիների վերաբերյալ առաջարկությունները:

Политика 10:25 12/12/2016 НКР
Находясь 8-11 декабря с рабочим визитом в Нагорно-Карабахской Республике, президент Армении Серж Саргсян вечером 11 декабря в Степанакерте встретился с посетившими Арцах деятелями культуры РА.
Как передает пресс-служба главы армянского государства, президент Саргсян выразил готовность провести такую встречу несколько дней назад во время беседы с министром культуры РА Арменом Амиряном. В состоявшейся в столице Арцаха встрече приняли участие также министры культуры РА и НКР.
По просьбе участников встречи президент сначала представил цели своего рабочего визита в НКР, рассказал о результатах проведённых в рамках визита встреч, совещаний, посещений оборонительных позиций Армии Обороны и военных частей.
Затем он ответил на интересовавшие деятелей культуры вопросы, выслушал их мнения относительно отдельных вызывающих озабоченность проблем сферы, а также предложения по поводу возможных способов решения этих проблем.