Հասարակություն 11:06 19/12/2016 Աշխարհում
Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնական հրավերով դեկտեմբերի 21-ին կայցելի Հայաստան,- իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալությանը հաղորդել է ԻԻՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության բաժնի պատասխանատու Փարվիզ Էսմայիլին:
Տեղեկատվության համաձայն՝ Հասան Ռոհանին Երևանում հանդիպում կունենա ՀՀ Նախագահի հետ, այնուհետև կմասնակցի հայ և իրանցի գործարարների համաժողովին:
ԻԻՀ նախագահի՝ Երևան կատարելիք այցի շրջանակներում երկու երկրների միջև համագործակցության մասին մի քանի փաստաթուղթ կստորագրվի:

Политика 13:19 19/12/2016 Армения
Президент Ирана Хасан Роухани по приглашению президента Республики Армения Сержа Саргсяна 21 декабря посетит Армению. Об этом сообщил иранскому информагентству «ИРИБ» глава Отдела по связям с общественностью администрации президента Ирана Парвиз Эсмаили.
Согласно информации, президент ИРИ Хасан Роухани в Ереване встретится с президентом РА Сержем Саргсяном, примет участие в форуме армянских и иранских предпринимателей.
Отмечается также, что в рамках предстоящего визита Хасана Роухани в Ереван планируется подписание ряда документов о сотрудничестве.
Как указывается в материале, из Армении президент Ирана отправится в Казахстан, а затем – в Киргизию.