Քաղաքական 10:00 02/02/2017 Արցախ
Փետրվարի 1-ին և լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 20 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 130 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը, միաժամանակ հիշեցնելով նախօրեին շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական հատուկ ջոկատայինների ձեռնարկած դիվերսիոն ներթափանցման փորձը, որը ՊԲ առաջապահ ուժերի կողմից ժամանակին կանխվել է:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Politics 10:25 02/02/2017 NKR
Overnight February 1-2, the Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan more than 20 times firing over 130 shots towards the Armenian frontier troops from weapons of different calibers. The Press Service of the NKR Defense Ministry told Panorama.am. In addition to the ceasefire violations the ministry notes that the Azerbaijani special forces attempted a sabotage infiltration in the north-eastern direction of the line of contact which was prevented in time by the NKR Defense Army.
The Defense Army forces maintain full control over the frontline situation and carry out reliable defense of the Armenian positions.