Հասարակություն 15:07 06/02/2017
Փետրվարի 6-ին՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում, մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Գոռ Համազասպի Գարեգինյանը:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Politics 15:25 06/02/2017
As a result of Azerbaijani ceasefire violation, Karabakh Defense Army serviceman, Gor Hamzasp Gareginyan, 1997, received a fatal gunshot wound on February 6 around 11:00 on the combat position of a military unit located in the northeastern direction of the Nagorno-Karabakh Republic Defense Army.
According to NKR defense army statement, an investigation is underway to look into the circumstances of the incident.
NKR Defense Army shares the grief of the irreparable loss and conveys its support to the soldier’s family, relatives and fellow soldiers, reads the statement.