Հասարակություն 17:02 09/02/2017
Փետրվարի 8-ին hակամարտ զորքերի շփման գծի  (Մարտակերտ) ուղղությամբ հակառակորդի կրակոցից վիրավորում ստացած  ժամկետային զինծառայող Կորյուն  Կիրակոսյանին Ստեփանակերտի հոսպիտալից տեղափոխում են Երևան: Այս մասին Panorama.am –ին հայտնեցին Ստեփանակերտի զինվորական հոսպիտալից:
Հոսպիտալից  ասացին, որ զինծառայողը վիրավորում է ստացել գլխի շրջանում, առողջական վիճակը գնահատվում է  ծանր:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 8-ին՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում, մահացու վիրավորում էր ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայող, 1979թ. ծնված Գեղամ Հենրիկի Մանուկյանը: Նույն օրը հակամարտ զորքերի շփման գծի մեկ այլ (Մարտակերտ) ուղղությամբ ժամը 12:00-ի սահմաններում, կրկին հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման արդյունքում, ծանր վիրավորում էր ստացել ՊԲ ժամկետային զինծառայող, 1988թ. ծնված Կորյուն Կամոյի Կիրակոսյանը:

Health 17:54 09/02/2017 NKR
Serviceman of the NKR Defense Army Koryun Kirakosyan, who sustained gunshot wound by Azerbaijani fire in Martakert region, has been transferred to Yerevan by helicopter from the Stepanakert Military Hospital.
As the representative of the military hospital told Panorama.am, the soldier sustained an injury to head with the condition estimated heavy.
To remind, Defense Army serviceman Koryun Kirakosyan (b. 1988) was heavily wounded as a result of Azerbaijani ceasefire violation on February 8 at around 12:00 a.m.  Defense Army earlier said says investigation was launched to look into the circumstances of the incident.