Իրավունք 11:15 17/02/2017 Հայաստան
Պետական եկամուտների կոմիտեի ներքին անվտանգության և նախաբացթողումային հսկողության վարչությունները կանխել  են մաքսային կանոնների խախտմամբ խոշոր չափի դեղորայքի ներկրումը հանրապետություն:
ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ փետրվարի 14-ին, ստացված տվյալներն իրացնելիս, ՊԵԿ աշխատակիցները Բագրատաշենի մաքսակետում զննման են ենթարկել Ռուսաստան-Հայաստան ուղևորափոխադրում իրականացնող ավտոբուսը, որի արդյունքում սրահում հատուկ հարմարեցված թաքստոցներից հայտնաբերել են մաքսային հսկողությունից թաքցված շուրջ 40կգ ընդհանուր քաշով տարբեր տեսակի դեղորայք:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ պետությանը պատճառած վնասի չափը ճշտվում է, իսկ փաստի առթիվ կազմված նյութերն ուղարկվել են ՊԵԿ իրավախախտումների հայտնաբերման ու վարչական վարույթների իրականացման վարչություն՝ հետագա ընթացքը լուծելու համար:

Society 11:51 17/02/2017 Armenia
The Internal Security and the Pre-release Control Departments of Armenia’s State Revenue Committee have prevented illegal import of medication in violation of customs rules. As the State Revenue Committee of Armenia (SRC) reports, on February 14 while realizing operation data the SRC officers inspected the passenger bus en route Russia-Armenia at Bagratashen border checkpoint.
Due to the operational efficiency of the officers in total 40 kg of medication of different types hidden from customs control was detected in specially designed hiding places. The source details the damage to the state is being assessed, while the materials on custom violation have been sent to the investigation authorities.