Քաղաքական 11:43 18/02/2017 Հայաստան
Մյունխենի անվտանգության համաժողովին մասնակցող Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը նախօրեին հանդիպել է Միավորված ազգերի կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի՝ Սիրիայի հարցով հատուկ բանագնաց Ստեֆան դե Միստուրայի հետ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, զրուցակիցներն անդրադարձել են սիրիական ճգնաժամի հանգուցալուծմանն ուղղված ջանքերին: ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարի հատուկ բանագնացը հանգամանալից ներկայացրել է բանակցային գործընթացի վերջին զարգացումները և հեռանկարները:
Ստեֆան դե Միստուրան գոհունակություն է հայտնել առ այն, որ Հայաստանը, իր հնարավորության սահմաններում, շարունակական մարդասիրական օգնություն է ցուցաբերում Սիրիայի ժողովրդին և ճգնաժամից տուժած մեծ թվով փախստականներ է ընդունում:

Политика 10:44 18/02/2017 В мире
Участвующий в Мюнхенской конференции по безопасности министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 17 февраля провел встречу со спецпосланником  генсека ООН по Сирии Стефаном де Мистурой. Подробности передает пресс-служба МИД РА.
Собеседники обсудили усилия, направленные на разрешение сирийского кризиса. Спецпосланник генсека ООН подробно проинформировал о последних развитиях и перспективах переговорного процесса.
Стефан де Мистура выразил удовлетворение в связи с тем, что Армения в рамках своих возможностей последовательно оказывает гуманитарную помощь народу Сирии и принимает большое число пострадавших от кризиса беженцев.