Քաղաքական 11:43 18/02/2017 Հայաստան
Մյունխենի անվտանգության համաժողովին մասնակցող Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը նախօրեին հանդիպել է Միավորված ազգերի կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի՝ Սիրիայի հարցով հատուկ բանագնաց Ստեֆան դե Միստուրայի հետ:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, զրուցակիցներն անդրադարձել են սիրիական ճգնաժամի հանգուցալուծմանն ուղղված ջանքերին: ՄԱԿ գլխավոր քարտուղարի հատուկ բանագնացը հանգամանալից ներկայացրել է բանակցային գործընթացի վերջին զարգացումները և հեռանկարները:
Ստեֆան դե Միստուրան գոհունակություն է հայտնել առ այն, որ Հայաստանը, իր հնարավորության սահմաններում, շարունակական մարդասիրական օգնություն է ցուցաբերում Սիրիայի ժողովրդին և ճգնաժամից տուժած մեծ թվով փախստականներ է ընդունում:

Politics 11:58 18/02/2017
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian has met on Friday with the UN Secretary-General's Special Envoy for Syria Staffan de Mistura. As the press department at the ministry of foreign affairs reports, the meeting was held in the sidelines of the Munich Security Conference.
According to the release, the interlocutors touched upon the efforts aimed at resolving the Syrian conflict with the UN Envoy presenting in detail the recent developments and the prospects of the conflict settlement process.
Staffan de Mistura has appreciated that Armenia continues delivering humanitarian aid to the people of Syria to the best of its abilities and accepts large numbers of refugees suffering the conflict.