Սպորտ 17:00 27/02/2017 Հայաստան
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը փետրվարի 23-ից ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Ծաղկաձորում` գլխավոր մարզիչ Արմեն Մկրտչյանի ղեկավարությամբ: Հայ ըմբիշները պատրաստվում են առաջիկա միջազգային մրցաշարին և Եվրոպայի առաջնությանը:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ի լրատվության բաժինը, գլխավոր մարզիչը հավաքին հրավիրել է 30 մարզիկների: Նրանք հատուկ ֆիզպատրաստվածություն են անցնում և մարզվում են գորգի վրա: Հավաքը կտևի մինչև մարտի 8-ը, իսկ հաջորդ օրը հավաքականը կմեկնի Թուրքիա` մասնակցելու միջազգային մրցաշարին:
Թուրքիայում Հայաստանը ներկայացուցիչ կունենա բոլոր քաշային կարգերում: Մարզիչներն ընտրել են առաջին համարներին` Գարիկ Բարսեղյան (57 կգ), Վոլոդյա Ֆրանգուլյան (61 կգ), Նարեկ Սիրունյան (65 կգ), Վալտեր Մարգարյան (70 կգ), Գրիգոր Գրիգորյան եւ Վարուժան Կոջոյան (74 կգ), Վահիկ Թամրազյան (86 կգ), Շամիր Աթյան եւ Գեորգի Կետոեւ (97 կգ), Անդրանիկ Գալստյան (125) կգ:
Հավաքականի մարզչական շտաբում Արմեն Մկրտչյանի հետ աշխատում են Հաբեթնակ Կուրղինյանը և Էդգար Ենոքյանը: Նրանց օգնում է նաև Միհրան Ջաբուրյանը:

Sport 18:49 27/02/2017 Armenia
Starting from 23 February, the Armenian national freestyle wrestling team led by head coach Armen Mkrtchyan have held a training camp in Tsaghkadzor. The Armenian wrestlers are getting ready for the upcoming World Wrestling Championship (Freestyle) in Turkey and the European Championship.
As the Press Service of the National Olympic Committee of Armenia reports, the head coach has invited 30 athletes to take part in the training camp, which will last until 8 March. On 9 March the wrestling team of Armenia will depart for Turkey to take part in the championship.
Armenia will have representatives in all the weight classes in the Istanbul Tournament - Garik Barseghyan (57 kg), Volodya Frangulyan (61 kg), Narek Sirunyan (65 kg), Valter Margaryan (70 kg), Grigor Grigoryan and Varuzhan Kojoyan (74 kg), Vahik Thamrazyan (86 kg), Shamir Atyan,  Georgy Ketoev (97 kg) and Andranik Galstyan (125 kg).
Coaches Habetnak Kurghinyan and Edgar Yenokyan, as well as Mihran Jaburyan are the assistants to head coach Armen Mkrtchyan.