Հասարակություն 19:38 09/03/2017 Հայաստան
2016 թվականի դեկտեմբերի 10-ից երկու շաբաթը մեկ անգամ Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել երթուղով ոչ կանոնավոր չվերթներ իրականացնող «Բրասելս Էյրլայնզ» ավիաընկերությունը (կազմակերպիչ  «ԱրմՎինգս»  տուրօպերատոր) կանոնավոր չվերնթներ իրականացնելու թույլտվություն է ստացել: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությանն առնթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչությունից։
2017 թվականի ապրիլի 1-ից հունիսի 24-ը և սեպտեմբերի 9-ից հոկտեմբերի 28-ը «Բրասելս Էյրլայնզ» ավիաընկերությունը «Զվարթնոց» օդանավակայանից թռիչքներ կիրականացնի շաբաթական մեկ անգամ՝ կիրակի օրերին:
2017 թվականի հուլիս 1-ից սեպտեմբերի 2-ը «Զվարթնոց» օդանավակայանից չվերթները կիրականացվեն շաբաթական 2 անգամ՝ չորեքշաբթի և կիրակի օրերին:
Ամառային նավիգացիոն շրջանում չվերթների հաճախականությունն ավելացնում են նաև մի շարք այլ ավիաընկերություններ, մասնավորապես՝ «Աէրոֆլոտ»-ը, «Ավստրիական ավիաուղիներ»-ը, «Էյր Ֆրանս»-ը, «Ֆլայ Դուբայ»-ը, «Էյր Արաբիա»-ն, «Լոտ լեհական ավիաուղիներ»-ը և այլն:
Հիշեցնենք, որ ուղևորահոսքի աճին զուգահեռ չվերթների հաճախականությունն ավելացրել էին նաև «Պոբեդա»-ն, «Քաթար Էյրվեյզ»-ը և այլ ավիաընկերություններ:

Society 20:11 09/03/2017 Armenia
Brussels Airlines has been granted a permission to operate Yerevan-Brussels-Yerevan regular direct flights in cooperation with the Belgian-Armenian travel organization Armwings.
According to the release by the General Department of Civil Aviation adjunct to the RA Government, beginning from April 1 to June 24, 2017 as well as from September 9 to October 28 Brussels Airlines will operate regular flights Sundays from Zvartnots Airport.
once a week.
From July 1 to September 2, 2017 the company will operate flights to and from Brussels two times a week on Wednesdays and Sundays.
The release informs that during the high tourist season other air companies such as Aeroflot, Austrian Airlines, Air France, Air Arabia, and Polish Airlines also increase the frequency of the flights to and from Yerevan.
To remind, Brussels Airlines has operated several charter flights between Brussels to Yerevan since December 2016 according to the agreement with Armwings