Քաղաքական 11:40 20/03/2017 Հայաստան
Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Իրանի Նախագահին և Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդին Նովրուզի առթիվ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Նախագահ Հասան Ռոհանիին և Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյյեդ Ալի Խամենեիին բնության զարթոնքի հիասքանչ տոնի՝ Նովրուզի առթիվ:
Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, Հանրապետության Նախագահը մաղթել է, որ արեգակնային տոմարով նոր՝ 1396 թվականն Իրանի համար լինի հետագա զարգացման, նորանոր հաջողությունների ու ձեռքբերումների տարի։
ՀՀ Նախագահը նշել է, որ անցնող քառորդ դարի ընթացքում հայ-իրանական բարեկամական հարաբերությունները շարունակ վերընթաց զարգացում են ապրել` ընդգրկելով ամենատարբեր ոլորտների լայն ներկապնակ` բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսությունից մինչև առևտրատնտեսական սերտ համագործակցություն, մարդկանց միջև կապերից մինչև գիտակրթական ու մշակութային փոխգործակցություն: Նախագահ Սարգսյանը համոզվածություն է հայտնել, որ այդ հաստատուն հենքի վրա հայ-իրանական միջպետական ամուր կապերը հետագայում ևս կընդլայնվեն և կխորանան՝ ի նպաստ երկու ժողովուրդների խաղաղ և բարեկեցիկ ապագայի:
Սերժ Սարգսյանը մաղթել է Իրանի Նախագահին և Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդին քաջառողջություն, արևշատություն և հաջողություններով լի բեղմնավոր գործունեություն, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն:

Politics 14:18 20/03/2017 Armenia
Armenian President congratulates the President of Iran and Supreme Leader of the Islamic Revolution on Novruz
Armenian President Serzh Sargsyan sent a congratulatory letter to the President of the Islamic Republic of Iran Hassan Rouhani and the Supreme Leader Sayyid Ali Khamenei on the wonderful holiday of spring awakening Novruz.
As the release, issued by the President’s press office said, Serzh Sargsyan wished that for Iran the new according to the solar calendar year 1396 becomes a year of further development, new success, and achievements.
President Sargsyan noted that in the past twenty-five years, the Armenian-Iranian friendly relations have been on the rise, encompassing a large pallet ranging from the high-level political dialogue to a close trade and economic cooperation, from human contacts to the scientific, educational, and cultural ties. President Sargsyan expressed confidence that based on that solid foundation, the strong Armenian-Iranian interstate relations will expand and deepen for the benefit of a peaceful and prosperous future.
Serzh Sargsyan wished the President of the Islamic Republic of Iran and the Supreme Leader of the Islamic Revolution great health, bliss, and activities full of success. He also wished the friendly people of Iran long-lasting peace and prosperity.