Քաղաքական 12:12 25/03/2017 Հայաստան
«Տիգրան Մեծ» հրատարակչությունում այս օրերին գերլարված են աշխատում: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի ու հրատարակաչության միջև կնքված պայմանագրի համաձայնч մի քանի օրում պետք է հասցնեն տպագրել 24 մլն 449 հազար 400 քվեաթերթիկ:
«Սարքավորումները ժամանակակից են, աշխատակիցները՝ պրոֆեսիոնալ, առաջին անգամ չէ, որ քվեաթերթիկների տպագրությունը հրատարակչությանն են վստահում»,-ասում են աշխատակիցները:
Ըստ օրենսգրքի, քվեարկությունից տասն օր առաջ ԿԸՀ-ին տրամադրվում է քվեաթերթիկների տպագրման համար ընտրողների թվի վերաբերյալ  տեղեկանք՝ ըստ ընտրատարածքների ու ընտրական տեղամասերի:  Քվեարկությունից 10 օր առաջ սահմանվում է քվեաթերթիկի նմուշը:
Տպագրումը սկսել են մարտի 23-ին` ժամը 19.30-ից: Ընտրական օրենսգրքի համաձայն, քվեաթերթիկները տպագրվում են քվեարկության օրվանց ոչ շուտ, քան 10 օր առաջ, ոչ ուշ, քան 3 օր առաջ, այսինքն տպագրությունը կավարտվի մարտի 30-ին: Հենց այդ օրն էլ դրանք կբաշխվեն՝ ըստ ընտրատարածքների:
«Դիտորդները, զանգվածային լրատվության միջոցների ներկայացուցիչները, վստահված անձինք, այցելուները կարող են տպագրության ողջ ընթացքում տպագրատանը հետևել քվեաթերթիկների տպագրման գործընթացին»,-ասում են ԿԸՀ-ից:

Общество 12:46 25/03/2017 Армения
В издательстве «Тригран Мец» в эти дни работают в напряженном графике: в соответствии с договором с Центральной избирательной комиссией РА, в издательстве в течение нескольких дней  должны успеть напечатать 24 млн. 449 тыс. 400 бюллетеней.
«Оборудование – современное, сотрудники – профессионалы, а печатание бюллетеней доверено издательству не в первый раз», – отметили в издательстве.
В соответствии с Избирательным кодексом РА, печатание бюллетеней для голосования обеспечивает Центральная избирательная комиссия. Бюллетени для голосования печатаются  не ранее чем за 10 дней и не позднее чем за 3 дня до дня проведения голосования на основании информации о числе избирателей, предоставленной уполномоченным органом за 10 дней до дня проведения голосования.
Печатание бюллетеней началось 23 марта с 19:30 и завершится 30 марта. Именно в этот день бюллетени будут распределены по избирательным округам.
«Наблюдатели, представители СМИ, доверенные лица, посетители могут следить за печатанием бюллетеней в издательстве», – отмечают в ЦИК РА.