Իրավունք 12:06 31/03/2017 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 31-ին ստորագրել է հրամանագիր սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացի կազմակերպման մասին։
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, համաձայն հրամանագրի՝ ստեղծվել է ԼՂՀ Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների համակարգման խորհուրդ¸ հաստատվել են խորհրդի անհատական կազմը¸ գործունեության կարգը¸ Արցախի Սահմանադրությամբ անվանականորեն սահմանված եւ ընդունման կամ փոփոխման ենթակա օրենքների ցանկը։
Համակարգման խորհրդի նախագահ է նշանակվել Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Մարատ Մուսայելյանը:

Политика 12:42 31/03/2017 НКР
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 31 марта подписал указ об организации процесса конституционных реформ. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно указу, при президенте создан Координационный совет по конституционным реформам, утвержден состав совета, порядок его деятельности, список законов, утвержденных Конституцией Арцаха и подлежащих принятию или изменению.
Председателем Координационного совета назначен руководитель аппарата президента Республики Арцах Марат Мусаелян.