Քաղաքական 11:03 04/04/2017 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` 2017 թվականի Ազգային ժողովի ընտրությունների կապակցությամբ:
Ուղերձը ներկայացնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի գլխավոր վարչությունից։
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ և Հայաստանի Հանրապետության բոլոր քաղաքացիներին 2017 թվականի ապրիլի 2-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ:
Ընտրություններն անցել են ազատ և ակտիվ մրցակցության մթնոլորտում, ինչի մասին փաստել են միջազգային դիտորդները:
Համոզված եմ՝ այդ ընտրությունները և ձևավորվելիք նոր համակարգը կնպաստեն Մայր Հայաստանի հետևողական զարգացմանն ու զորացմանը, կառավարման արդյունավետության բարձրացմանը և հայոց անկախ պետականության ամրապնդմանը:

Politics 11:20 04/04/2017 Armenia
Artsakh President: Elections and the new governance system to contribute to the development of Mother Armenia
Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent today a congratulatory address to President of Armenia Serzh Sargsyan on the parliamentary elections held on April 2, 2017. As Information department at the President’s Office reported, President Sahakyan noted that elections took place in an atmosphere of free and active competition which was confirmed by the international observers.
“I am confident that the elections and the new governance system to be formed will contribute to the consistent development and strengthening of Mother Armenia, raising the governing efficiency and cementing the independent Armenian statehood,” the message read.