Քաղաքական 11:03 04/04/2017 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` 2017 թվականի Ազգային ժողովի ընտրությունների կապակցությամբ:
Ուղերձը ներկայացնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի գլխավոր վարչությունից։
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ և Հայաստանի Հանրապետության բոլոր քաղաքացիներին 2017 թվականի ապրիլի 2-ին կայացած խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ:
Ընտրություններն անցել են ազատ և ակտիվ մրցակցության մթնոլորտում, ինչի մասին փաստել են միջազգային դիտորդները:
Համոզված եմ՝ այդ ընտրությունները և ձևավորվելիք նոր համակարգը կնպաստեն Մայր Հայաստանի հետևողական զարգացմանն ու զորացմանը, կառավարման արդյունավետության բարձրացմանը և հայոց անկախ պետականության ամրապնդմանը:

Политика 11:29 04/04/2017 НКР
Президент НКР: Выборы в парламент Армении прошли в свободной и конкурентной атмосфере, что констатировали международные наблюдатели
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 4 апреля направил поздравительное послание президенту Республики Армения Сержу Саргсяну в связи с прошедшими в Армении парламентскими выборами.
«Многоуважаемый Серж Азатович!
От имени властей, народа Республики Арцах и от себя лично поздравляю Вас и всех граждан Республики Армения в связи с состоявшимися парламентскими выборами 2017-го года.
Выборы прошли в свободной и конкурентной атмосфере, что констатировали международные наблюдатели.
Уверен, что эти выборы и формирующаяся новая система будут содействовать последовательному развитию и усилению Матери-Армении, повышению эффективности управления и укреплению армянской независимой государственности.