Սպորտ 09:45 10/04/2017 Հայաստան
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականի անդամ, 75 կգ քաշային ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանը Էստոնիայում մասնակցել է օլիմպիական չեմպիոն Քրիստիան Պալուսալուի հուշամրցաշարին, որը մտնում է UWW-ի տարեկան օրացուցային պլանի մեջ:
Օլիմպիական արծաթե մեդալակիրն անցկացրել է երեք գոտեմարտ, բոլորն էլ միևնույն` 8:0 հաշվով ավարտել է ժամանակից շուտ և նվաճել հուշամրցաշարի հաղթողի կոչումը:
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լևոն Ջուլֆալակյանը ՀԱՕԿ լրատվականին տեղեկացրել է, որ հուշամրցաշարն անցկացվում էր ըմբշամարտի նոր կանոններով, որոնք ուժի մեջ են մտնելու 2018 թվականի հունվարի 1-ից:
Արսեն Ջուլֆալակյանն արդեն վերադարձել  է Երևան: Նա կմիանա ազգային հավաքականին և կմեկնի Մինսկ՝ մասնակցելու «Ստայկիում» անցկացվելիք ուսումնամարզական հավաքին:

Sport 11:42 10/04/2017 Armenia
As the National Olympic Committee of Armenia (ANOC) reports, the Armenian athlete overcame 3 fights with the same 8-0 score and triumphed at the tournament which is a part of the United World Wrestling (UWW) calendar.
The Armenian GR wrestling National Team head coach Levon Julfalakyan informed the tournament was held according to the new wrestling rules to enter in force from January 2018.
According to the release, Julfalakyan is back to Yerevan to join the Armenian team which is set to leave for a training camp in Minsk.