Հասարակություն 19:00 10/04/2017 Հայաստան
Կոնվերս Բանկը  գործարկում է նոր՝ «ConverseQvota» ծառայությունը՝ Բանկի քարտապանների համար ընդլայնելով վարկային գծի/ սահմանաչափի օգտագործման հնարավորությունները: Այս մասին տեղեկացնում են Բանկի մամուլի ծառայությունից:
«Հայաստանում սա աննախադեպ առաջարկ է, որը թույլ է տալիս սպասարկման և առևտրի ոլորտներում Բանկի գործընկերային ցանցում վարկային քարտով իրականացնել շահավետ գնումներ՝ դրանց դիմաց վճարելով աստիճանաբար, առանց տոկոսագումարի կամ միջնորդավճարի:
Մասնավորապես, «ConverseQvota» ծառայության շրջանակում  հաճախորդների վարկային գծից/սահմանաչափից առանձնացվելու է գնված ապրանքի կամ ծառայության արժեքի չափով գումար և ձևակերպվելու  մարման մինչև 12 ամիս ժամկետով  անտոկոս վարկի: Գնված ապրանքի արժեքը մարվելու է վարկավորման ժամկետի ընթացքում՝ հավասարաչափ վճարումներով՝ հաճախորդներին հնարավորություն ընձեռելով միանգամից մեծ գումար չվճարելով օպտիմալացնել ծախսերը և պլանավորել  ընտանեկան բյուջեն»,- ասացին Բանկում՝ ևս մեկ անգամ շեշտելով, որ  վարկի սպասարկման ժամանակահատվածում գնված ապրանքի արժեքի նկատմամբ տոկոսագումար չի հաշվարկվելու:
Զուգահեռաբար, վարկային սահմանաչափից ծախսված միջոցներն ավտոմատ համալրվելու են գնված ապրանքի կամ ծառայության  արժեքի  ամսական մարման չափով:
«ConverseQvota»   ծառայության ներդրման առաջին փուլում Կոնվերս Բանկի վարկային սահմանաչափ/գիծ ունեցող քարտապանները հնարավորություն կստանան օգտվել Վիզա Կոնկորդ, Տաթև, Լիբերթի և Գասա տուրիստական գործակալությունների ծառայություններից և շահավետ պայմաններով գնել ուղեգիր, ավիատոմս կամ տուրիստական փաթեթ:
«Ներկայում բանակցություններ են  ընթանում սպասարկման և ծառայությունների ոլորտներում  գործընկերային ցանցի ընդլայնման և հաճախորդներին ավելի համապարփակ ծառայությունների մատուցման ուղղությամբ»,- եզրափակեցին Բանկում:

Society 19:05 10/04/2017 Armenia
Converse Bank launches new service – “ConverseQvota”, thus enhancing the opportunities of credit line/limit usage by the Bank’s cardholders, the Press Service of the bank reports.
'This is an unprecedented offer for Armenia, which allows making advantageous purchases with credit card in the Bank’s partner network in service and trade sectors, paying for them gradually, without interest amount or commission fees.
Namely, within the framework of “ConverseQvota” service, an amount equal to the cost of the purchased product or service will be separated from the customers’ credit line/limit and will be scheduled for payment within a maximum period of 12 months, in form of an interest-free loan. The cost of the purchased goods will be repaid during the maturity term of the loan in equal installments, allowing the customers to optimize their expenses and plan the family budget, without paying a big amount at once”, - we were told at the Bank, and they emphasized once again that within the period of service of the loan no interest will be accrued towards the cost of the purchased product.
In parallel, the funds used from the credit limit will be automatically replenished in the amount of the monthly instalment for the cost of the purchased product or service.
During the first stage of implementation of “ConverseQvota” service, the Bank’s cardholders having a credit limit /credit line will have the opportunity to make use of the services offered by Visa Concord, Tatev, Liberty, and Gasa travel agencies and buy a travel voucher, an air ticket, or a travel package on favorable terms.
“Currently, we are in the process of negotiations aimed at expanding the partner network in the service and trade sectors and providing the customers with more comprehensive services”, - they concluded at the Bank.