Քաղաքական 10:40 24/04/2017 Արցախ
Ապրիլի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 70 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 800 կրակոց: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, շփման գծի հարավարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային (4 արկ), իսկ արևելյան հատվածում՝ ձեռքի հակատանկային նռնականետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

Политика 10:55 24/04/2017 НКР
Накануне, 23 апреля, и в ночь на 24 апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра нарушили режим прекращения огня свыше 70 раз. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)).
За указанный период ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций около 800 выстрелов.
В юго-восточном направлении линии соприкосновения войск ВС Азербайджана применили также станковый противотанковый гранатомет (4 снаряда), а в восточном направлении – ручной противотанковый гранатомет (5 снарядов).
«Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно нести боевое дежурство, при необходимости прибегая также к ответным действиям», – говорится в сообщении.