Քաղաքական 09:40 19/05/2017 Արցախ
Մայիսի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է մոտ 90 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1300 կրակոց: ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ) և ձեռքի հակատանկային նռնականետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Politics 13:11 19/05/2017 NKR
Azerbaijani forces broke the ceasefire across the Line of contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan 90 times overnight to May 18-19, firing around 1,300 shots toward the Armenian positions from weapons of different calibers. Defense Army of the Artsakh (Nagorno Karabakh) Republic reports, that apart from firearm, the Azerbaijani forces applied 60mm mortar (1 shell) and antitank grenade launcher (1 shell) in the eastern and northeastern directions of the Line of Contact respectively.
Defense Army frontline units continue exercising full control on the frontline and implement the reliable protection of the combat positions.