Հասարակություն 09:46 01/06/2017 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ: Արցախի նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, ուղերձում ասված է.
«Սիրելի՛ երեխաներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Հունիսի 1-ի՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
Թող այս օրը և ձեր կյանքի մնացած բոլոր օրերը լցված լինեն անսպառ ուրախությամբ ու զիլ ծիծաղով, երգ ու խնդությամբ, ամենաթաքուն երազանքների ու հրաշքների իրականացմամբ:
Մեր նպատակն է անել հնարավորը, որպեսզի ձեր մանկությունն անցնի խաղաղ ու զարգացող հայրենիքում, որպեսզի դուք մեծանաք առողջ ու երջանիկ՝ շրջապատված անսահման ջերմությամբ ու հոգատարությամբ, ստանաք որակյալ ու ժամանակակից կրթություն:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ՝ թանկագին փոքրիկներ, ձեր ծնողներին, տատիկներին ու պապիկներին այս հրաշալի տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում բոլորիդ քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

On 1 June Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan issued a congratulatory address in connection with the International Children's Day, Artsakh President’s Office told Panorama.am.
The address reads:
"Beloved children,
I cordially congratulate you on June the 1st - the International Children's Day.
May this day and other days of your life be full of endless happiness and shrill laughter, songs and fun, realization of cherished dreams and miracles.
Our aim is to do everything possible to make your childhood pass in peaceful and developing Motherland, so that you grow up healthy and happy surrounded by immense warmth and care, get qualitative and contemporary education.
I once again congratulate you - dear children, your parents and grandparents on this wonderful holiday and wish all of you robust health, greatest success and all the best!”