Հասարակություն 09:46 01/06/2017 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ: Արցախի նախագահի աշխատակազմի  տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, ուղերձում ասված է.
«Սիրելի՛ երեխաներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Հունիսի 1-ի՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
Թող այս օրը և ձեր կյանքի մնացած բոլոր օրերը լցված լինեն անսպառ ուրախությամբ ու զիլ ծիծաղով, երգ ու խնդությամբ, ամենաթաքուն երազանքների ու հրաշքների իրականացմամբ:
Մեր նպատակն է անել հնարավորը, որպեսզի ձեր մանկությունն անցնի խաղաղ ու զարգացող հայրենիքում, որպեսզի դուք մեծանաք առողջ ու երջանիկ՝ շրջապատված անսահման ջերմությամբ ու հոգատարությամբ, ստանաք որակյալ ու ժամանակակից կրթություն:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ՝ թանկագին փոքրիկներ, ձեր ծնողներին, տատիկներին ու պապիկներին այս հրաշալի տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում բոլորիդ քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

Общество 09:50 01/06/2017 НКР
Президент Арцаха детям: Наша цель – сделать все возможное, чтобы ваше детство прошло в мирной и развивающейся родине
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Бако Саакян 1 июня направил поздравительное послание по случаю Международного дня защиты детей.
В послании: которое приводит пресс-служба президента НКР, говорится:
Сердечно поздравляю вас с 1 июня – Международным днем защиты детей!
Пусть этот день и все другие дни вашей жизни будут наполнены неиссякаемой радостью и звонким смехом, песнями и весельем, осуществлением самых заветных мечтаний и чудес.
Наша цель – сделать все возможное, чтобы ваше детство прошло в мирной и развивающейся родине, чтобы вы росли здоровыми и счастливыми, окруженными безграничной теплотой и заботой, получали качественное и современное образование.
Вновь поздравляю вас, дорогие малыши, а также ваших родителей, бабушек и дедушек с этим чудесным праздником и желаю всем крепкого здоровья, больших успехов и всех благ!»