Սպորտ 11:22 10/06/2017 Հայաստան
Այսօր Մինսկում կխաղացվի շախմատի Եվրոպայի տղամարդկանց անհատական առաջնության եզրափակիչ տուրը: 22 լավագույններն աշխարհի գավաթի մասնակցության իրավունք կստանան:
ՀԱՕԿ-ի կայքից տեղեկանում ենք, որ Հայաստանի հինգ ներկայացուցիչ՝ Արման Միքայելյանը (16-րդ տեղ), Հրանտ Մելքումյանը (20-րդ), Արման Փաշիկյանը (27-րդ), Սերգեյ Մովսիսյանը (32-րդ) և Սամվել Տեր-Սահակյանը (35-րդ), տասը տուրից հետո վաստակել են 7-ական միավոր և Աշխարհի գավաթին մասնակցելու հնարավորություններ են պահպանում:
8-ական միավորով առաջատար են Մաքսիմ Մատլակովը (ՌԴ) և Բաադուր Ջոբավան (Վրաստան): Եւս հինգ շախմատիստ 7.5-ական միավոր է վաստակել:

Sport 11:52 10/06/2017 Armenia
The final round of European Individual Chess Championship 2017 will be held today in Minsk, Belarus, with the best 22 players being qualified for the next Chess World Cup.
As the National Olympic Committee of Armenia told Panorama.am, five representatives of Armenia – Arman Mikayelyan, Hrant Melkumyan, Arman Pashikian, Sergei Movsesian and Samvel Ter-Sahakyan have scored 7 points each and have a chance to be qualified for the World Cup.
Maxim Matlakov (Russia) and Baadur Jobava (Georgia) are leading the table with 8 points. Five more players gained 7.5 points.