Սպորտ 10:33 15/06/2017
Երևանում կայացել է օլիմպիական չեմպիոն Ալբերտ Ազարյանի գավաթի 11-րդ խաղարկությունը, որին մասնակցել են 35 մարմնամարզիկներ:
Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ գավաթի խաղարկությունը միջազգային է, որի այս անգամ մասնակցել է նաև Ուզբեկստանի թիմը: Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայացրել են մարզիկներ Երևանից, Գյումրիից և Էջմիածնից:
Բազմամարտում մրցաշարի հաղթող է ճանաչվել Հայաստանի մարմնամարզության ազգային հավաքականի անդամ Արթուր Դավթյանը: Նա լավագույնն է ճանաչվել հենացատկում, օղակների, զուգափայտերի  և պտտաձողի վրա վարժություններում: Ազատ վարժությունում հաղթել է Վիգեն Խաչատրյանը, իսկ նժույգթափերում՝ Աբդուլա Ազիմովը (Ուզբեկստան):
ՀՀ հավաքականի առաջատարներ՝ Հարություն Մերդինյանը, Վահագն Դավթյանը և Արթուր Թովմասյանը մրցաշարին չեն մասնակցել:

Sport 11:31 15/06/2017 Armenia
Yerevan hosted the 11th Albert Azaryan Cup, an artistic gymnastics tournament named after the Armenian Olympic champion, with the participation of 35 gymnasts.
As Panorama.am was informed from Armenia’s Ministry of Sport and Youth Affairs, this year the team of Uzbekistan also joined the international tournament. Armenia was represented by athletes from Yerevan, Gyumri and Etchmiadzin.
Armenia's gymnastics team member Artur Davtyan won the Triathlon event in the championship. He became the winner at vault, rings, as well as parallel bars and horizontal bar disciplines. Another Armenian gymnast Vigen Khachatryan became winner at the free discipline. Abdulla Azimov from Uzbekistan won the horse vault discipline.
Leaders of Armenia’s gymnastics team – Harutyun Merdinyan Vahagn Davtyan and Artur Tovmasyan – did not take part in the tournament.