Հասարակություն 09:47 16/06/2017 Արցախ
Արցախի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության և «Յելլ Էքստրիմ պարկ» ընկերության նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտի օդանավակայանում հունիսի 17-ին կազմակերպվելու է օդային փառատոն: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ԱՀ էկոնոմիկայի նախարարության զբոսաշրջության վարչության ծրագրերի կառավարիչ Արտակ Գրիգորյանն ասել է, որ Ստեփանակերտի օդանավակայանից միաժամանակ օդ կբարձրանան պարապլաններ, օդապարիկ  և ինքնաթիռ:
«Փառատոնի նպատակներն են նման միջոցառումներով Արցախում զարգացնել իրադարձային տուրիզմը  և թեթև ավիացիայի բնագավառի մասին տեղեկացվածության բարձրացումը»,-ասել  է Ա.  Գրիգորյանը և ավելացրել, որ փառատոնի ամենահետաքրքիր մասը  ժամը  19:00-ին   օդանավակայնում տեղի  ունենալիք  «Շուշվա բենդ»-ի  համերգն  է, 20:00-ին՝ հայտնի «Nemra»  ռոք խմբինը: Կաշխատեն նաև հայտնի «DJ»-ներ, ովքեր ողջ օրվա ընթացքում կապահովեն լավ երաժշտություն:

Society 11:28 16/06/2017 NKR
At the initiative of the Yell Extreme Park company, Artsakh Air Fest will be held in Artsakh on June 17, Artak Grigoryan, a tourism official of Artsakh’s economy ministry told “Artsakhpress”.
“The festival will be held in the territory of the light aviation airport of Artsakh. Paraplanes, a balloon and an airplane will fly over the airport of Stepanakert at the same time. The aim of the festival is to develop event tourism and to know more about light aviation,” Grigoryan noted, as quoted by the source.
Starting from 19:00, one of the most interesting parts of the event will start. The first guest will be the "Shushva band" group. Their performance will be followed by the concert of the famous rock band "Nemra". After the concerts, DJs will provide a great mood during the day.