Հասարակություն 09:47 16/06/2017 Արցախ
Արցախի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության և «Յելլ Էքստրիմ պարկ» ընկերության նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտի օդանավակայանում հունիսի 17-ին կազմակերպվելու է օդային փառատոն: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ԱՀ էկոնոմիկայի նախարարության զբոսաշրջության վարչության ծրագրերի կառավարիչ Արտակ Գրիգորյանն ասել է, որ Ստեփանակերտի օդանավակայանից միաժամանակ օդ կբարձրանան պարապլաններ, օդապարիկ  և ինքնաթիռ:
«Փառատոնի նպատակներն են նման միջոցառումներով Արցախում զարգացնել իրադարձային տուրիզմը  և թեթև ավիացիայի բնագավառի մասին տեղեկացվածության բարձրացումը»,-ասել  է Ա.  Գրիգորյանը և ավելացրել, որ փառատոնի ամենահետաքրքիր մասը  ժամը  19:00-ին   օդանավակայնում տեղի  ունենալիք  «Շուշվա բենդ»-ի  համերգն  է, 20:00-ին՝ հայտնի «Nemra»  ռոք խմբինը: Կաշխատեն նաև հայտնի «DJ»-ներ, ովքեր ողջ օրվա ընթացքում կապահովեն լավ երաժշտություն:

Общество 10:58 16/06/2017 НКР
Арцах развивает событийный туризм: на территории Степанакертского аэропорта пройдет воздушный фестиваль
По инициативе министерства экономики Республики Арцах (НКР) и компании «Yell Extreme Park» на территории Степанакертского аэропорта 17 июня будет организован воздушный фестиваль. Об этом в беседе с корреспондентом «Aрцахпресс» рассказал руководитель программы управления по туризму министерства экономики Арцаха Артак Григорян.
По его словам, с территории аэропорта Степанакерта одновременно поднимутся в небо двухместный самолет легкой авиации Арцаха, воздушный шар, паратрайк.
«Целью подобных мероприятий является развитие событийного туризма в Арцахе и повышение информированности в области легкой авиации», – сказал А. Григорян.
Как он отметил, самая интересная часть фестиваля начнется в 19:00: на территории аэропорта состоится концерт группы «Шушва бенд». В 20:00 запланировано выступление популярной рок-группы «Немра».
Будут работать также известные диджеи, которые на протяжении всего дня обеспечат для присутствующих хорошую музыку.