Հասարակություն 19:43 07/07/2017 Արցախ
Արցախի հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել՝ հերքելով ադրբեջանական կողմի տարածած տեղեկություններն այն մասին, թե ադրբեջանցիները թիրախային հարվածներ են հասցրել՝ պատճառելով կենդանի ուժի և տեխնիկայի կորուստ:
Արցախի ՊԲ տարածած հաղորդագրությունում նշված է.
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այսօր տարածված հաղորդագրությունը, թե իբր հերթական սադրանքն իրականացնելու համար արցախյան զինված ուժերը բերվել են մարտական պատրաստականության, ինչին ի պատասխան ադրբեջանական ուժերը  թիրախային կրակային հարվածներ են հասցրել՝ շարքից հանելով մեծ քանակությամբ կենդանի ուժ, մի քանի միավոր ռազմական տեխնիկա և ռազմական նշանակության օբյեկտների ենթակառուցվածքներ, հերթական ապատեղեկատվություն է: Պարզապես ադրբեջանական կողմն, իր սովորության  համաձայն ցանկալին ներկայացնում է իրականության փոխարեն:
Առաջնագծում  ստեղծված օպերատիվ իրադրության մասին մենք արդեն այսօր տեղեկացրել ենք:
Պաշտպանության բանակը շարունակում է վստահորեն իրականացնել իր առջև դրված մարտական խնդիրն ու առաջնագծում ապահովել լիարժեք վերահսկողություն»:

Society 20:09 07/07/2017 NKR
The Defense Ministry of the Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) has released a statement, refuting the Azerbaijani reports suggesting their armed forces opened targeted fire, inflicting significant losses to manpower and military equipment.
Panorama.am presents the full statement released by Artsakh Defense Ministry.
“The statement released by the Azerbaijani Defense Ministry on Friday suggesting that the Armed Forces of Artsakh were brought to combat readiness for allegedly carrying out another provocation, in response to which the Azerbaijani Armed Forces opened targeted fire, destroying a large number of manpower and military equipment, as well as infrastructure facilities of military significance, is another disinformation. The Azerbaijani side is simply presenting what they desire instead of the reality as a practice.
We have already reported about the operational situation in the frontline.
The Defense Army continues to confidently fulfill its military tasks and ensure complete control over the frontline.”