Քաղաքական 18:36 25/07/2017 Հայաստան
Հուլիսի 25-27-ը արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով եռօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան է այցելելու Իսրայելի Պետության տարածաշրջանային համագործակցության նախարար Ցախի Հանեգբին:
ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ, Իսրայելի Պետության տարածաշրջանային համագործակցության նախարար Ցախի Հանեգբիին կընդունեն ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը ու վարչապետ Կարեն Կարապետյանը։
Հուլիսի 25-ին տեղի կունենան արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և Իսրայելի Պետության տարածաշրջանային համագործակցության նախարար Ցախի Հանեգբիի բանակցությունները։  Ցախի Հանեգբիին հանդիպումներ կունենա ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, ինչպես նաև գյուղատնտեսության նախարարների հետ:
Այցի շրջանակներում Իսրայելի տարածաշրջանային համագործակցության նախարարը կայցելի Ծիծեռնակաբերդ` հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Politics 19:28 25/07/2017 World
The Minister of Regional Cooperation of the State of Israel Tzachi Hanegbi is set to pay a three-day official visit to Armenia on July 25-27 at the invitation of Armenia’s FM Edward Nalbadian.
As the foreign ministry reported in a press statement, the Speaker of Armenia’s National Assembly Ara Babloyan and Armenian PM Karen Karapetyan will receive the minister.
The talks between Armenian FM Nalbandian and Israeli Minister of Regional Cooperation Tzachi Hanegbi are scheduled on July 25, the ministry said, adding the Israeli official will also hold meetings with Armenian Minister of Transport, Communication and IT as well as the Minister of Agriculture.
In the scope of the visit Tzachi Hanegbi will attend the Tsitsernakaberd Memorial Complex in Yerevan to honor the memory of the Armenian Genocide victims, the release said.