Սպորտ 12:55 05/08/2017 Հայաստան
Ֆինլանդիայի Տամպերե քաղաքում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում այսօր մեկնարկում են հունահռոմեական ըմբիշները։
ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, Հայաստանի հավաքականից գորգ կմտնի երեք մարզիկ: 50 կգ քաշային Աշոտ Մխիթարյանը կսկսի 1/8 եզրափակչից։ Նրա մրցակիցը Ղազախստանի ներկայացուցիչ Ալպամիս Դաստանբեկն է։ Հրաչյա Պողոսյանը (60 կգ) որակավորման փուլում կհանդիպի Եգիպտոսի ներկայացուցիչ Հասան Ահմեդ Մոհամեդին, իսկ 74 կգ քաշային կարգում Արման Բաղդասարյանը 1/16 եզրափակչում կգոտեմարտի բելառուս Եվգենի Յուրովի հետ:

Sport 13:28 05/08/2017 Armenia
The Greco-Roman wrestlers are set to begin their performances at the Junior World Championships underway in Tampere, Finland on Saturday.
As Panorama.am was informed from the Armenian National Olympic Committee’s official website, three Armenian Greco-Roman wrestlers will enter competition today. Namely, Ashot Mkhitaryan (50 kg) will begin competing at 1/8 Finals, facing Alpamys Dastanbek from Kazakhstan,
Hrachya Poghosyan (60kg) will compete with Hassan Ahmed Mohamed of Egypt at qualifying stage. The third Armenian athlete Arman Baghdasaryan (74 kg) will take on Belarusian wrestler Evgeny Yurov at 1/16 Finals of the championship.