Սպորտ 12:55 05/08/2017 Հայաստան
Ֆինլանդիայի Տամպերե քաղաքում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնությունում այսօր մեկնարկում են հունահռոմեական ըմբիշները։
ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, Հայաստանի հավաքականից գորգ կմտնի երեք մարզիկ: 50 կգ քաշային Աշոտ Մխիթարյանը կսկսի 1/8 եզրափակչից։ Նրա մրցակիցը Ղազախստանի ներկայացուցիչ Ալպամիս Դաստանբեկն է։ Հրաչյա Պողոսյանը (60 կգ) որակավորման փուլում կհանդիպի Եգիպտոսի ներկայացուցիչ Հասան Ահմեդ Մոհամեդին, իսկ 74 կգ քաշային կարգում Արման Բաղդասարյանը 1/16 եզրափակչում կգոտեմարտի բելառուս Եվգենի Յուրովի հետ:

Спорт 15:58 05/08/2017 В мире
На первенстве мира среди юниоров по борьбе в финском городе Тампере сегодня, 5 августа, стартуют борцы греко-римского стиля.
Как сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении, из представителей сборной Армении на ковер выйдут трое спортсменов. Ашот Мхитарян (50кг) начнет борьбу с 1/8 финала. Его соперник – представитель сборной Казахстана Алпамыс Дастанбек.
Грачья Погосян (60 кг) на квалификационном этапе поборется с представителем Египта – Хасаном Ахмедом Мохамеди, а Арман Багдасарян (74 кг) в 1/16 финала померится силами с белорусом Евгением Юровым.