Քաղաքական 16:00 10/08/2017 Արցախ
Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության Լորդերի պալատի անդամ, բարոնուհի Քերոլայն Քոքսն Արցախ է այցելում արդեն 86-րդ անգամ:  Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ հանդիպմանը նա նշել է, որ  ամեն անգամ յուրովի է բացահայտում Արցախը և ականատես լինում դրական փոփոխությունների ու նոր ձեռբերումների:
Արցախի ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, նրա հետ Արցախ են  ժամանել «Մարդասիրական օգնության հիմնադրամ» կազմակերպության ներկայացուցիչները:
Խորհրդարանի ղեկավարը բարձր է գնահատել բարոնուհի Քոքսի հայանպաստ գործունեությունն ու նշել, որ Քոքսն առաջիններից մեկն էր, ով Արցախյան ազատագրական շարժման մեջ տեսել է մարդու իրավունքների պաշտպանության հրամայականը և տարիներ շարունակ հետևողականորեն պաշտպանել այն:
Հյուրերի խնդրանքով Ազգային ժողովի նախագահը ներկայացրել է նոր Սահմանադրության առաձնահատկությունները, մասնավորապես պետական կառավարման և մարդու իրավունքների ու ազատությունների պաշտպանության ոլորտներում նախատեսված փոփոխությունները:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև խորհրդարանական համագործակցության, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության ներկա փուլի և տարածաշրջանային զարգացումների վերաբերյալ:

Society 18:17 10/08/2017 NKR
Baroness Caroline Cox, member of the House of Lords of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland has visited Artsakh for the 86th time. During the meeting with the Speaker of the Artsakh (Nagorno Karabakh) Republic National Assembly Ashot Ghulyan, Baroness Cox noted each time she rediscovers Artsakh with changes and new achievements.
As the National Assembly reported in a press statement, members of the “Humanitarian Aid Foundation” accompanied Caroline Cox during the trip.
The Speaker of the Parliament highly appreciated Caroline Cox’s pro-Armenian activities, pointing out to the fact that Baroness was one of the first who raised the imperative for protection of human rights in the Artsakh liberation movement and consistently defended that during the following years.
At the request of the guests, Ashot Ghulyan presented the specifics of the new Constitution of the Artsakh Republic, namely the changes in the spheres of state administration and protection of human rights and freedoms set forth by respective provisions.
The interlocutors exchanged thoughts on inter-parliamentary cooperation, the current phase of the Nagorno Karabakh conflict as well as regional developments, the release said.