Իրավունք 11:25 15/08/2017 Տարածաշրջան
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարության հրապարակած տվյալների համաձայն՝ երկրում 1 շաբաթվա ընթացքում սոցցանցերում արած գրառումների հետևանքով ձերբակալվել է 152 մարդ:
«Էրմենիհաբեր»-ի փոխանցմամբ,  մեկ շաբաթվա ընթացքում ոստիկանության կողմից ուսումնասիրվել է սոցցանցերի 2703 օգտատիրոջ հաշիվ: Դրանցից 1264-ի ինքնությունը պարզվել է, որոնցից 152-ը ձերբակալվել է:
Թուրքիայի ՆԳՆ-ը դեռևս չի հայտնել, թե ձերբակալվածներից քանիսն են կալանավորվել:
Նշվում է, որ վերոնշյալ օգտատերերը ձերբակալվել են «ահաբեկչական կազմակերպության օգտին քարոզչություն անելու», «ահաբեկչական կազմակերպությունների հետ կապ ունենալու ու դրա մասին հայտարարելու», «ժողովրդին ատելության և վրեժխնդրության դրդելու», «բարձրագույն պետական պաշտոնյաներին վիրավորելու» «պետության ամբողջականությանը և հանրության անվտանգությանը սպառնալու» և «ատելություն սերմանող արտահայտություններ կիրառելու» համար:

Law 12:23 15/08/2017 Region
The Turkish Interior Ministry announced on Monday that 152 people were detained across the country in the past week over social media posts, Turkish Minute reports.
The ministry said that investigations were launched into 2,703 social media users and that the identities of 1,264 were confirmed, leading to the detention of 152 people between Aug. 7 and Aug. 14.
No information was provided as to whether the detainees were arrested.
The source informs that the posts allegedly disseminated terrorist propaganda and praised terrorist organizations, as well as provoked people to hatred, revenge and enmity and insulted state authorities.