Հասարակություն 10:09 25/08/2017 Հայաստան
ՀՀ Արարատի մարզում գտնվող «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոց ՊՈԱԿ-ի տարածքում հետմարման աշխատանքները շարունակվում են:
ԱԻՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ օգոստոսի 24-ին հետմարման աշխատանքներին մասնակցել է 90 փրկարար ծառայող, անտառտնտեսության 40 և ոստիկանության Արարատի բաժնից 5 աշխատակից:
Հետախուզության է ենթարկվել 600 հա մակերեսով տարածք, որտեղ հայտնաբերվել է 86 ծխացող օջախ, որը նախորդ օրվա համեմատ գրեթե կրկնակի քիչ է: Բոլոր օջախները մարվել են:
Հետմարման աշխատանքների ընթացքում ևս արգելոցում շուրջօրյա հերթապահություն է սահմանված:
Այսօր վաղ առավոտյան հետմարման աշխատանքները վերսկսվել են: Արգելոցում ծխացող օջախների հետհանգեցման աշխատանքներում ներգրավված է 81 փրկարար ծառայող և անտառտնտեսության 29 աշխատակից:

Society 12:18 25/08/2017 Armenia
Post-extinguishing activities continue in Khosrov Forest State Reserve as of August 25, the press service of the Ministry of Emergency Situations (MES) told Panorama.am.
According to the source, 90 rescuers, 40 forestry workers, and 5 police officers are involved in the activities. Reconnaissance flight were carried out over 600 hectares of territory, detecting 86 smoking spots, all of which were extinguished.
As the ministry detailed, round-the clock duty is established in the territory of the state reserve. The post-extinguishing activates have resumed this morning with some 81 rescuers ad 29 forestry workers engaged in the works.