Հասարակություն 10:09 25/08/2017 Հայաստան
ՀՀ Արարատի մարզում գտնվող «Խոսրովի անտառ» պետական արգելոց ՊՈԱԿ-ի տարածքում հետմարման աշխատանքները շարունակվում են:
ԱԻՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ օգոստոսի 24-ին հետմարման աշխատանքներին մասնակցել է 90 փրկարար ծառայող, անտառտնտեսության 40 և ոստիկանության Արարատի բաժնից 5 աշխատակից:
Հետախուզության է ենթարկվել 600 հա մակերեսով տարածք, որտեղ հայտնաբերվել է 86 ծխացող օջախ, որը նախորդ օրվա համեմատ գրեթե կրկնակի քիչ է: Բոլոր օջախները մարվել են:
Հետմարման աշխատանքների ընթացքում ևս արգելոցում շուրջօրյա հերթապահություն է սահմանված:
Այսօր վաղ առավոտյան հետմարման աշխատանքները վերսկսվել են: Արգելոցում ծխացող օջախների հետհանգեցման աշխատանքներում ներգրավված է 81 փրկարար ծառայող և անտառտնտեսության 29 աշխատակից:

Общество 11:36 25/08/2017 Армения
На территории государственного заповедника «Хосровский лес» в Араратской области Армении продолжаются работы по устранению последствий пожара.
Как сообщает пресс-служба МЧС РА, 24 августа в постпожарных работах участвовали 90 спасателей, 40 сотрудников лесных хозяйств и 5 сотрудников Араратского отдела Полиции РА.
Была исследована площадь в 600 гектаров, в ходе чего было обнаружено 86 дымящихся очагов, что по сравнению с предыдущим днем вдове ниже. Все обнаруженные очаги потушены. В ходе постпожарных работ в заповеднике также установлено круглосуточное дежурство.
Отмечается, что сегодня утром, 25 августа, работы по устранению последствий пожара вновь возобновлены. В постпожарных работах участвуют 81 спасатель и 29 сотрудников лесных хозяйств.