Հասարակություն 17:51 28/08/2017 Հայաստան
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել է Գյումրիի Կումայրի պատմական կենտրոնի զարգացման ծրագրի ընթացքը:
Կառավարության ղեկավարին զեկուցվել է ենթակառուցվածքների շինարարության ընթացքը, ներկայացվել են «Կումայրի վերածնունդ» ոչ հրապարակային պայմանագրային մասնագիտացված ներդրումային ֆոնդի շրջանակում տարվող աշխատանքները, ներդրողների ներգրավման ուղղությամբ կատարվող քայլերը: Այս մասին հայտնում է կառավարության տեղեկատվության և հսարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
Կառավարության ղեկավարը պատասխանատուներին հանձնարարել է շինաշխատանքներն իրականացնել՝ խստորեն պահպանելով սահմանված ժամանակացույցը:

Общество 20:00 28/08/2017 Армения
Сегодня в ходе состоявшегося у премьер-министра Армении Карена Карапетяна очередного рабочего совещания был обсужден ход реализации программы развития исторического центра Гюмри – «Кумайри».
Как передает пресс-служба правительства РА, премьеру доложили о ходе строительства инфраструктур, работах, проводимых в рамках непубличного договорного специализированного инвестиционного фонда «Возрождение Кумайри», а также о шагах, реализуемых с целью привлечения инвесторов.
К. Карапетян поручил ответственным сферы осуществлять строительные работы в строгом соответствии с намеченным графиком.