Հասարակություն 16:06 01/09/2017 Արցախ
Սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 11:50-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, ականապայթյունային մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Հայկ Գագիկի Խաչատրյանը:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Минобороны Арцаха: Вследствие взрыва мины погиб 19-летний военнослужащий Айк Хачатрян
Сегодня, около 11:50 по ереванскому времени, на одном из оборонительных участков Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики), дислоцированном в восточном направлении, вследствие взрыва мины смертельное ранение получил армянский военнослужащий Айк Гагикович Хачатрян, 1998г.р.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны НКР, для выяснения обстоятельств инцидента проводится следствие.
«Министерство обороны Арцаха разделяет горечь тяжкой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего», – говорится в сообщении.