Հասարակություն 16:06 01/09/2017 Արցախ
Սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 11:50-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, ականապայթյունային մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1998թ. ծնված Հայկ Գագիկի Խաչատրյանը:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,- ասված է հաղորդագրությունում։

17:44 01/09/2017 Armenia
Armenian serviceman Hayk Gagik Khachatryan (b. 1998) was killed in a mine explosion in one of the military outposts on the eastern direction of Artsakh (Nagorno Karabakh) Defense Army at around 11:50 am on September 1. An investigation into the details of the incident is currently underway, according to a report released by the Defense Army.
“Defense Ministry of the Republic of Artsakh shares the grief of the irreparable loss and conveys its support to the soldier’s family, relatives and fellow soldiers,” the statement reads.