Սպորտ 16:00 07/09/2017 Հայաստան
Սեպտեմբերի 8-10-ը Երևանում կկայանա լողափնյա վոլեյբոլի Արևելյան Եվրոպայի երկրների տղամարդկանց առաջնությունը: Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը նշեց, որ առաջնությանը մասնակցելու է 15 թիմ՝ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Բելառուսից, Ուկրաինայից, Վրաստանից, Լիտվայից, Լեհաստանից և Իսրայելից:
«Այս առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնեն Ռազմիկ Հակոբյան և Արման Միսկարյան, Աշոտ Բալաբեկյան և Անդրե Սիմոնի զույգերը: Մեր տղաները 15 թիմի մեջ վարկանիշով 7-րդն են: Կարծում եմ՝ մինչև քառորդ եզրափակիչ կհասնենք: Բավականին ուժեղ մրցաշար է, որը 2020 թվականի ամառային օլիմպիական խաղերի համար վարկանիշային է: Առաջնությանը սպիտակ քարտով իրավունք ունի մասնակցելու մեկ թիմ, որն Իսրայելի հավաքականն է»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է Կարեն Ասմարյանը:
Օգոստոսին վերջին Մ 18 տարեկան տղաների Հայաստանի հավաքականը Ռուսաստանում մասնակցել էր Եվրոպայի առաջնության նախընտրական փուլին։ Հայ պատանիները պարտություններ էին կրել։
«Վիճակահանությունն այնքան էլ մեր օգտին չէր: Բայց, ունեցանք բավարար միավորներ՝ հաջորդ տարի միանգամից ընդհանուր խմբում խաղալու համար»,- նշել է  Կարեն Ասմարյանը:

Спорт 18:14 07/09/2017 Армения
В Ереване с 8 по 10 сентября состоится чемпионат по пляжному волейболу среди мужчин стран Восточной Европы. В беседе с пресс-службой Национального Олимпийского комитета Армении (НОКА) генеральный секретарь Федерации волейбола РА Карен Асмарян отметил, что в первенстве примут участие 15 команд из Армении, России, Беларуси, Украины, Грузии, Литвы, Польши и Израиля.
«На этом чемпионате представят пары Размик Акопян/Армен Мискарян и Ашот Балабекян/Андре Симони. Наши спортсмены 7-е по рейтингу среди 15 команд. Думаю, до четвертьфинала дойдем. Довольно сильное соревнование, являющееся рейтинговым для летних Олимпийских игр 2020 года в Токио.
В чемпионате имеет право участия по "белой карте" одна команда, которой стала сборная Израиля», – отметил Карен Асмарян.
В конце августа юношеская сборная в России участвовала в предварительном раунде чемпионата Европы. Армянские пляжные волейболисты потерпели поражение.
«Жеребьевка была к нам не так уж благосклонна. Но набрали достаточно очков, чтобы в следующем году сразу выступать в общей группе», – отметил Карен Асмарян.