Քաղաքական 15:12 09/09/2017
Ռուսաստանի ԱԳ նախարարի ու ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի հանդիպումը տեղի կունենա սեպտեմբերի 12-ին: Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են Կազմակերպության գործունեության վերաբերյալ արդիական հարցեր:
Կազմակերպության կանոնադրական մարմինների՝ աշնանը կայանալիք առաջիկա նիստերի նախապատրաստական աշխատանքների շրջանակում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը համապատասխան խորհրդատվություններ է անցկացնում անդամ երկրների ղեկավարության հետ:
Նա արդեն այցելել է Ղազախստան (օգոստոսի 23-25), Հայաստան (օգոստոսի 28-30), Տաջիկստան (սեպտեմբերի 7-9):

Политика 16:04 09/09/2017 В мире
Во вторник, 12 сентября, состоится рабочая встреча министра иностранных дел России Сергея Лаврова с генеральным секретарем ОДКБ Юрием Хачатуровым. Как сообщила на брифинге 8 сентября официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, в ходе беседы будут обсуждаться актуальные вопросы деятельности ОДКБ.
По ее словам, в контексте подготовки предстоящих заседаний уставных органов Организации, прежде всего запланированного на осень Совета коллективной безопасности ОДКБ, генеральный секретарь ОДКБ Ю. Хачатуров проводит соответствующие консультации с руководством государств-членов. Он, в частности, уже посетил Казахстан (23-25 августа), Армению (28-30 августа), Таджикистан (7-9 сентября).